Piąta odsłona cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego po raz piąty jest współorganizatorem cyklu biegów „O Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego”. W bieżącym roku cykl powiększył się o dwa dodatkowe biegi i łącznie składa się z 11 imprez. 

Uczestnicząc we wszystkich naszych biegach trzeba przebiec blisko 150 km. Liczę na masowe uczestnictwo mieszkańców naszego regionu, bo bieganie jest zdrowe i modne. Przewidujemy, że w tym roku wystartuje ok. 20 tys. uczestników i będzie to kolejny rekord frekwencyjny. Warto też biegać po naszym regionie, bo trasy są bardzo atrakcyjne, zwłaszcza w miejscach plenerowych. Wszystkie biegi to imprezy rodzinne więc zachęcam całe rodziny do uczestnictwa w cyklu – powiedział marszałek Witold Stępień.

W edycji wiosennej odbędzie się sześć biegów: VII Półmaraton Pabianicki, DOZ maraton Łódź, XI Bieg Wdzięczności w Konstantynowie Łódzkim, III Poddębicki Bieg bez barier (nowy w cyklu), Bieg ulicą Piotrkowską w Łodzi oraz I Piątka Pomarańczowej Pomocy w Zduńskiej Woli (nowy bieg). Po wakacjach pobiegniemy ponownie w Łodzi podczas 10 km Biegu Fabrykanta oraz Biegu Bronisława Malinowskiego w Tomaszowie Mazowieckim, półmaratonie w Łowiczu, Biegu do Gorących Źródeł w Uniejowie i  Bełchatowskiej Piętnastce.

Trasy wszystkich biegów są atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, a pomiar czasu jest elektroniczny. W każdym biegu jest prowadzona klasyfikacja w kategoriach wiekowych wśród mężczyzn i kobiet. Uczestnikiem może zostać każda osoba, która ukończyła 16. rok życia.

W ubiegłym roku największą liczbę biegaczy na starcie zgromadził DOZ Łódź Maraton. W całym cyklu 9. Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego udział wzięło ponad 17 tys. osób, o 5 tysięcy uczestników więcej niż rok wcześniej.

O wszystkich imprezach z cyklu Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego będziemy się starali informować na stronach serwisu biegampolodzi.pl oraz na naszym profilu na Facebook

 

źródło: www.lodzkie.pl

Powiązane Posty