Nocny Bieg z Gwiazdami

30 czerwca 2018 r. w łódzkim Parku „Na Zdrowiu” odbędzie się wyjątkowy Nocny Bieg z Gwiazdami! Na sportowców czekają trzy dystanse: 21 km, 10 km i 5 km. Trwa już internetowa rejestracja zawodników. W biegu mogą wziąć udział wszyscy chętni powyżej 16. roku życia.

Na wszystkich miłośników biegania czeka wyjątkowe wydarzenie. W ostatnią sobotę czerwca będzie można wziąć udział w nocnych biegach w Łodzi, start o godzinie 20:30. Odbędą się one w otoczeniu natury, w największym łódzkim parku miejskim, a zarazem jednym z największych w Polsce i Europie. To wyjątkowa okazja do pokonania tego miejsca nocą w ramach zorganizowanego biegu. Unikalne połączenie piękna natury i sportu. Organizatorzy zapraszają do udziału w biegach na trzech dystansach. Łódzki Półmaraton Nocny obejmuje trasę o długości 21 km, trasa wiedzie między innymi przez obie części Parku, okolice Atlas Areny, Aquaparku FALA, Muszli Koncertowej czy łódzkiego ZOO. Natomiast Łódzka Nocna Dycha to 10-kilometrowy dystans w północnej części Parku wzdłuż ul. Srebrzyńskiej, al. Unii Lubelskiej, ul. Konstantynowskiej. Najkrótsza trasa o długości 5 km – Łódzka Nocna Piątka – obejmuje bieg od ul. Srebrzyńskiej, przez północną część Parku do Parku Linowego (dawniej Lunapark). Tam właśnie usytuowany będzie Start i Meta zawodów.

W Nocnym Biegu z Gwiazdami może wziąć udział każda osoba, która w dniu wydarzenia będzie miała ukończone 16 lat. Należy zarejestrować się online na stronie www.biegamylodzkie.pl i dokonać opłaty startowej. Uczestnicy otrzymają między innymi medal udziału (świecący nawet po ciemku!) oraz gadżety sportowe. Zwycięzcy poszczególnych klasyfikacji (Generalna, Wiekowa i Drużynowa) otrzymają pamiątkową statuetkę oraz nagrody rzeczowe. 

Nowością wśród Kategorii nagród są kategorie dedykowane Gwiazdom, czyli Artystom. Oprócz kategorii Generalnej Artystów będą oni mogli powalczyć w kategorii Wiekowej Artystów („jeszcze młodzi” i „wciąż młodzi”), a także w poszczególnych kategoriach dziedzin sztuki jak: Artysta

(Teatr/Film), Artysta (Plastyka), Artysta (Muzyka). Organizatorzy zachęcają więc Artystów do opuszczenia scen w tę sobotnią letnią noc i przyjścia do Parku by powalczyć o miano najszybszego wśród Artystów.

Ciekawostką biegu jest również zaproszenie do rozświetlenia miejsca wydarzenia. Organizatorzy zachęcają zawodników do zabrania ze sobą latarek i innych świecących przedmiotów, tak, by w jedną z najkrótszych nocy w roku Park „Na Zdrowiu” stał się najjaśniejszym punktem na mapie Łodzi. Niesamowita atmosfera i sportowe emocje gwarantowane!

W wydarzeniu można wziąć udział także jako wolontariusz. Wszyscy, którzy kochają sport i chcą zobaczyć jak Nocny Bieg z Gwiazdami wygląda „od kuchni”, mogą kontaktować się z Organizatorem – biuro@biegamylodzkie.pl.

Patronat honorowy nad imprezą objął Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau i Prezydent Miasta Hanna Zdanowska.

Powiązane Posty