Łódzkie zmagania CITY TRAIL na półmetku

Niedzielny bieg był już trzecim w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź 2016/2017. Na 5-kilometrowej trasie w Parku Baden-Powella zwycięstwo odnieśli Wojciech Sowik i Zuzanna Mokros. Linię mety minęło 422 biegaczy. W zawodach dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior wzięło udział ponad 120 młodych adeptów biegania. 

Najlepsza wśród pań – Zuzanna Mokros potrzebowała na pokonanie trasy 18:16. Drugie miejsce zajęła Monika Kaczmarek – 19:16, a trzecie – Natalia Grzegorczyk – 19:22.

Dzisiejszy zwycięzca – Wojciech Sowik uzyskał czas 15:12. Drugi był Maciej Nitka – 15:24, a trzeci – Błażej Skowroński – 16:39.

W trwającej edycji biegacze rywalizują na nowej trasie. Kolejni zawodnicy potwierdzają, że to zmiana wyszła na dobre. – Dziś dołączyłem do tegorocznej rywalizacji CITY TRAIL. Bardzo podoba mi się nowa trasa i nowa lokalizacja startu oraz mety. A dzisiaj dodatkowego uroku dodał zawodom padający śnieg – mówił po biegu Krzysztof – od kilku lat startujący w zawodach CITY TRAIL.

Wielu biegaczy wpisuje starty w tych przełajowych „piątkach” w swój plan treningowy. – W CITY TRAIL startuję od dwóch sezonów, ale ten jest pierwszym, w którym włączyłem się do rywalizacji w całym cyklu – mówi jeden z zawodników – Grzegorz. – Zawody wpisałem ze swoim trenerem do zimowych przygotowań do wiosennego maratonu. Szybkie przełajowe 5km z dwoma podbiegami to bardzo dobre urozmaicenie zimowych treningów.

Cykl CITY TRAIL w edycji 2016/2017 potrwa w Łodzi do 19 marca 2017. Najbliższe zawody są zaplanowane na 8 stycznia. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą co najmniej cztery z sześciu biegów otrzymają pamiątkowy medal, a najlepsi będą dodatkowo nagrodzeni. Podsumowanie cyklu będzie siódmą imprezą, o charakterze uroczystej gali. 

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się – poza Łodzią – także w dziewięciu innych miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Współorganizatorem łódzkiego cyklu jest firma InesSport. Partnerem imprezy jest MOSiR Łódź. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Galeria zdjęć by Sebastian Nowakowski

Powiązane Posty