Łódzkie Biegi Górskie

Systematyczność i porównywalność to podstawa zimowego przygotowania do sezonu. Połączona z siłą biegową oraz rywalizacją może oznaczać jedno – Łódzkie Biegi Górskie. Uczniowski Klub Sportowy „Orientuś”, znany z biegu na orientację, tym razem wychodzi z ofertą dla wszystkich biegaczy. Cykl jesienno-zimowych górskich biegów przełajowych rozpocznie się prologiem już w niedzielę 29 października o godz. 11 przy krańcówce i szpitalu na ul. Okólnej. Na prolog nie ma wcześniejszych zapisów i nic on nie kosztuje. Odbędzie się wtedy wspólny test 5-kilometrowej trasy Łódzkich Biegów Górskich, a o godz. 12 chętni będą mogli wziąć udział w biciu niebotycznego rekordu podbiegu na Modrzewiu, który wynosi 1’17”. Najlepszy mężczyzna oraz kobieta otrzymają darmowe wpisowe na cykl Łódzkich Biegów Górskich.

Pierwszy etap cyklu odbędzie się 26 listopada (godz. 11). Do wyboru są trasy 5 i 10 kilometrów (odpowiednio 1 i 2 pętle). W ramach pierwszego etapu odbywa się Grand Prix Łódzkiego w biegach górskich i impreza jest dofinansowana ze środków budżetu Województwa Łódzkiego. Wszyscy uczestnicy I etapu otrzymają pamiątkowe medale.

Kolejne etapy cyklu Łódzkich Biegów Górskich zostaną rozegrane 17 grudnia, 21 stycznia, 18 lutego i 18 marca. Wszystkie szczegóły regulaminowe, informacje o trasie i system zgłoszeniowy znajdują się na stronie gorywlodzi.pl

Powiązane Posty