Łódzkie biegaczki i łódzkie imprezy biegowe inspiracją dla… spektaklu teatralnego

„O co biega kobietom” – to tytuł monodramu, który będzie miał premierę 15 września w Teatrze Nowym w Łodzi. Pomysł na przedstawienie wziął się m.in. z obserwacji (również w butach startowych) imprez biegowych, organizowanych w stolicy naszego regionu. W spektaklu zagra Angelika Olszewska, która jest także współautorką tekstu – z Maciejem Kałachem. Za reżyserię i scenografię odpowiada Mateusz Olszewski. W jaki sposób ta trójka zachęca, aby przybiec do Teatru Nowego?

– To miał być spektakl o kobietach kochających bieganie. Ale jest też o tych, które go nienawidzą. „O co biega kobietom” to monodram o długości 10 kilometrów. Dla kogo ten dystans jest modlitwą, sposobem na podryw, a dla kogo – atakiem szarańczy? – zapowiada spektakl odpowiedzialna za niego ekipa.

W przedstawieniu Angelika Olszewska wciela się w sześć kobiet. Czy rzeczywiście można spotkać na trasie – albo w jej pobliżu – podobne do nich łodzianki? Odpowiedź w dzień premiery, czyli 15 września 2019 r. Kolejne spektakle: 28 i 29 września.

Spektakl jest dofinansowany ze środków Łódzkiego Centrum Wydarzeń, w ramach programu Kultugranty.

Więcej informacji o spektaklu i o biletach: 

https://www.facebook.com/Ocobiegakobietom/

http://www.nowy.pl/item/spektakle/article/O%20co%20biega%20kobietom/lang/pl

Powiązane Posty