Łódź Running Team

Dzień 31 maja 2012 roku to data, w której zostaliśmy wpisani do ewidencji klubów sportowych Prezydenta Miasta Łodzi, pod nazwą ŁÓDŻ RUNNING TEAM. Ale działo się już wcześniej.  Wiosną, wraz z grupą przyjaciół ze ścieżek biegowych, wpadliśmy na pomysł powołania do życia kolejnego klubu biegowego w regionie łódzkim (podobno dobrego nigdy za wiele). Było ogromne zaangażowanie, pasja i chęci zrealizowania tego przecież niełatwego projektu. A jak się nie uda?

Zebranie założycielskie to tylko piętnaście osób zainteresowanych bieganiem i nowym klubem. Ale to wystarczyło. 

Składamy dokumenty do właściwych urzędów: NIP, REGON, konto bankowe i stajemy się faktem.

Oficjalny debiut klubu to 15 kwietnia 2012 roku, podczas drugiej edycji łódzkiego Maratonu Dbam o Zdrowie. Mamy już wtedy koszulki klubowe, a w trakcie procedur  związanych ze składaniem dokumentów, postanowiliśmy pokazać się po raz pierwszy.

A później to już poszło a nawet pobiegło 😉

Dzisiaj, w trzecim roku działalności, ŁÓDŻ RUNNING TEAM to pięćdziesięcioosobowy klub znany z tego, że podczas imprez biegowych bawimy się i  urządzamy pikniki, a rodzinne kibicowanie to nasz znak rozpoznawczy. 

I przychodzą sukcesy indywidualne i klubowe.

Koniec roku 2014 zamyka się przyzwoitym bilansem medalowym, nie tylko w biegach łódzkich. A do klubu wstępują zarówno ci biegacze, którzy z biegu na bieg stają na podium, jak również ci, którzy zaczynają swoją przygodę z bieganiem. Rodzinna atmosfera to podstawa działania naszego klubu. A przekrój wiekowy naszych klubowiczów mieści się w przedziale – od dwudziestki do …. (tu można wpisać dowolna liczbę od 60 wzwyż). 

Tegoroczna wiosna to mocne uderzenie medalowe. Widać nas na biegowej mapie regionu i kraju. Medale i puchary indywidualne oraz drużynowe pokazują, że w ŁÓDŹ RUNNNG TEAM można zarówno biegać, poprawiać życiówki, bawić się i jeszcze stawać na podium.

Na naszej stronie internetowej www.lodzrunningteam.pl oraz na profilu społecznościowym www.facebook.com/LODZrunningTEAM, zawarliśmy wiele informacji z życia codziennego klubu w relacjach, zdjęciach, poradach oraz w  opisach ścieżek biegowych. Zapraszamy do odwiedzania nie tylko stron internetowych ale również do naszego klubu 😉

Pozdrawiam

Janusz Milczarek

Powiązane Posty