Łódź Business Run na ostatniej prostej – gdzie po pakiety startowe

Największy bieg charytatywny w kraju – Poland Business Run wystartuje w niedzielę spod Łódzkiego Domu Kultury. W Łódź Business Run pobiegnie 2 tys. uczestników. To trzecia pod względem frekwencji impreza biegowa w mieście

Bieg, który jest częścią ogólnopolskiej akcji fundacji Poland Business Run, rozrasta się błyskawicznie. Rok temu wzięło w nim udział 1300 osób, teraz zapisało się dwa tysiące i to tylko dlatego, że taki był limit ustalony przez organizatora.  – Chętnych było co najmniej 200 kolejnych osób – zdradza Zuzanna Lewandowska z Łódź Business Run.

Liczba uczestników – 2 tys. osób –sprawia, że Łódź Business Run stał się trzecią co do liczby uczestników imprezą biegową w Łodzi. Większą frekwencją mają tylko Bieg Ulicą Piotrkowską (około 4,5 tys.) i Bieg na 10 km przy okazji maratonu DOZ (2,3 tys.).

– Dzięki pomocy ambasadorów – znanych sportowców Mariusza Wlazłego, Marka Plawgi, Krzysztofa Kuchciaka, Tomasza Wieszczyckiego, klubów ŁKS i Widzew, a także solisty Teatru Wielkiego Andrzeja Kostrzewskiego, udało się rozpropagować ideę pomagania niepełnosprawnym – dodaje Lewandowska.

Wszyscy uczestnicy akcji Poland Business Run (tego samego dnia 3 września o godz. 10:30 w ośmiu miastach) biegają bowiem w jednym celu – pomocy osobom po amputacjach np. nogi, ręki lub piersi albo urodziły się bez kończyny. W Łodzi zebrane pieniądze z opłat startowych i akcji „Pomagam bardziej” zostaną przeznaczone na zakup protez dla siedmiu podopiecznych stowarzyszenia „Pierwszy Krok”. Pomoc trafi także do Stowarzyszenia Amazonek. Fundacja Poland Business Run sfinansuje turnus rehabilitacyjny dla dziewięciu kobiet po mastektomii.

Idea biegu przekonała też do wsparcia wiele firm. Jednym ze sponsorów głównych jest Corning. – Pomoc osobom z niepełnosprawnością jest nam szczególnie bliska. Wpisuje się w wartości i działalność wewnętrznej grupy Diversity Council, w ramach której dbamy m.in. o wzrost świadomości na temat niepełnosprawności poprzez edukację wśród naszych pracowników. Motywacją do wsparcia charytatywnej sztafety była też dla nas chęć promowania aktywnego trybu życia – mówi Mariusz Bielawski, dyrektor zakładu Corning, sponsora głównego Łódź Business Run. – Nasza firma zatrudnia ponad 2500 pracowników, dlatego dbamy, aby budować pozytywne relacje ze lokalną społecznością. W Łódź Business Run uczestniczą nie tylko nasi pracownicy, ale też ich rodziny i bliscy, którzy kibicują biegaczom. Udział w wydarzeniu jest więc też świetną okazją do integracji w szczytnym celu.

Organizatorzy w środę rozpoczną wydawania pakietów startowych. Będą do odbioru w przeszkolonym pomieszczeniu w budynku Green Horizon przy ul. Pomorskiej 106a koło Ronda Solidarności. 

Godziny odbioru: środa (30 sierpnia) 10-18, czwartek (31 sierpnia) 9-15, piątek (1 września) 10-19. Potrzebne są dokumenty: oświadczenia zawodników, dowód osobisty odbierającego, dowód wpłaty. Pakiety odbiera kapitan drużyny (ewentualnie inna osoba, ale musi mieć przy sobie upoważnienie odbioru).

Wszystkie potrzebne dokumenty i informacje na www.lodzbusinessrun.pl.

Powiązane Posty