Konkurs: Wygraj przedpremierowe książki od wydawnictwa Galaktyka!

Wspólnie z łódzkim wydawnictwem Galaktyka przygotowaliśmy konkurs w którym do wygrania są cztery książki w tym Dogonić Kenijczyków oraz Bez Ograniczeń, których premiera zaplanowana jest na 17 kwietnia 2013 roku! Zasady konkursy są bardzo proste w poniedziałek 15 kwietnia o godzinie 21:00 opublikujemy pięć pytań. Wygrywają cztery pierwsze osoby, które przyślą poprawne odpowiedzi na adres poczta@biegampolodzi.pl. Poniżej znajdziecie krótkie opinie o konkursowych tytułach m.in. Mai Włoszczowskiej i Beaty Sadowskiej. Ksiązki od Wydawnictwa Galaktyka będzie można również wygrać na Majowym Pikniku Sportowym oraz podczas cyklu Biegam i Chodzę po Łodzi! Zachęcamy do odwiedzenia strony fundatora nagród www.galaktyka.com.pl 

Dogonić Kenijczyków – Wyobraź sobie, że jesteś miłośnikiem piłki nożnej i masz szansę przez pół roku mieszkać z gwiazdami Manchesteru, Barcelony i Realu Madryt. Jeść z nimi, wypoczywać, trenować, podglądać ich zwyczaje, rozmawiać ze szkoleniowcami, których widzi się tylko w telewizji. Finn to właśnie zrobił. Przeniósł się wraz z rodziną do Kenii, by podglądać mistrzów maratonu i poszukiwać świętego Graala szybkiego biegania. Przy okazji napisał świetny, żywy reportaż. Gdy go czytasz, już myślisz, gdzie leżą buty i legginsy, by natychmiast po zakończeniu rozdziału ruszyć przed siebie. Lektura obowiązkowa dla każdego, komu brakuje motywacji przed długim wybieganiem.

Krzysztof Dołęgowski – Akcja Polska Biega (www.polskabiega.pl)

Bez ograniczeń  – Nie przypuszczałam, że droga do zawodowego sportu (i to jakiego…!) może prowadzić przez tak wiele różnych życiowych doświadczeń. Biografia Chrissie Wellington to niesamowita opowieść o podróży w głąb siebie. Ironman budzi szacunek i podziw. Ale jeszcze większe wrażenie robi upór Chrissie w poszukiwaniu własnej drogi życiowej oraz otwieraniu się na innych ludzi i na samą siebie. Ta książka to także historia o odnajdywaniu pasji do sportu, którą Wellington potrafi skutecznie zarażać. W niezwykły sposób pokazuje ona od środka owiane legendą zawody Ironman. I udowadnia, że nie tylko zwycięzca jest człowiekiem z żelaza. Książkę przeczytałam ją jednym tchem. Inspirująca.

Maja Włoszczowska – mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim

Jedz i biegaj – Jak wygląda książka, napisana przez legendarnego ultramaratończyka Nie przypadkiem też każdy rozdział kończy się przepisem na wartościowe potrawy dla biegaczy. Jurek dawno zdał sobie sprawę z tego, jak ważne jest dostarczanie organizmowi odpowiedniego paliwa – i najlepsze znajduje wśród potraw wegańskich. Niektóre z nich to pole do popisu dla tych, którzy umieją gotować, ale mleko ryżowe zrobi nawet zupełny laik.? Nie tak, jak się można było spodziewać. Nie ma tu sztampowych opisów biegów na 100 mil, pokonywania kryzysów na setnym kilometrze i triumfalnego wbiegania na metę. Nie ma biegowego ultrabanału.Jest za to historia dojrzewania do wysiłków ultra. Scott Jurek, pilny uczeń, dobry dzieciak, ale czasem dla niektórych „głupi Polaczek”, kocha sport, chociaż wciąż inni są od niego lepsi. Ale ma tyle uporu, tyle samozaparcia, tyle siły woli, żeby samemu stać się najlepszym – i to w dyscyplinie, która wymaga niezwykłej wręcz wytrwałości. Dziwi mnie trochę podejście Jurka do  treningu rozciągania, ale pod zdroworozsądkowym stosunkiem do biegania naturalnego podpisałbym się obiema  rękami. Ta książka na pewno inspiruje do rozmyślań o bieganiu. I to nie przez teoretyczny wykład, ale przez porywającą opowieść, wziętą z życia prawdziwego arcymistrza  w tej dziedzinie.

Wojciech Staszewski – Gazeta Wyborcza, Kancelaria Sportowa Staszewscy

Urodzeni biegacze – Czyta się błyskawicznie (w tempie biegaczy Tarahumara). Każdy biegacz znajdzie tam fragment własnej historii (choćby ścięgno Achillesa). Nie-biegacze ruszą w poszukiwaniu Białego Konia (może nawet w sandałach?). Pasja biegania udzieli się wszystkim, którzy chcieliby wiedzieć wszystko o bieganiu, a boją się zapytać. Ile razy powtórzę jeszcze słowo „biegać”? Raz! Gotowi… do biegu… start! Warto.

Beata Sadowska – ambasadorka akcji Polska Biega i Ekobiegi

Powiązane Posty