I Bieg w Botaniku

W dniu 4 listopada po raz ostatni w bieżącym sezonie można było odwiedzić Ogród Botaniczny w Łodzi, a właśnie tam odbywał się drugi bieg z cyklu GP Biegam Pomagam. Nad zawodami honorowy patronat objęła Prezydent Miasta Łodzi, a uczestnicy na różne sposoby wspierali Fundację Gajusz. Zawodnicy rywalizowali na dystansach od 100 do 5000m w zależności od kategorii wiekowej. Na najdłuższym dystansie rozegrano zarówno bieg, jak i marsz nordic walking. Na starcie stanęło w sumie 201 osób, w tym 29 małolatów (100 m), 15 dzieci (1000 m) i 11 młodzieży (2500 m). W integracyjnym Biegu Małolata metę najszybciej osiągnęli: Igor Milczarek, Mikołaj Sobczyk i Julia Piecyk. Wśród dzieci zwyciężyli: dziewczęta – Anna Perkowska, Jagoda Jaksa, Zuzanna Sztachańska; chłopcy – Piotr Rzeńca,  Dawid Małecki,  Mateusz Michalec.  Na mecie Biegu Młodzieżowego jako pierwsi zameldowali się: dziewczęta – Agata Jaśkowska, Agnieszka Nowosielska, Julia Szczytkowska; chłopcy – Bartek Ulowski, Łukasz Biechoński, Adrian Pasik.

Świetną obsadę miały Bieg Główny i Marsz NW. W tym pierwszym wśród kobiet bezapelacyjnie zwyciężyła Monika Kaczmarek (Szakale Bałut), wyprzedzając Aleksandrę Górecką (Fan Run Team) i Natalię Szczęsnowicz, z kolei wśród mężczyzn po emocjonującym wyścigu wygrał Tomasz Osmulski (RKS Łódź) przed Michałem Olejnikiem (WKS Grunwald Poznań) i Grzegorzem Petrusiewiczem (babelsport.pl). Marsz NW zakończył się „dubletem”. Start kobiet wygrała Ewa Brzezina (chodzezkijami.pl), za nią uplasowały się Dorota Lasota z LZS Justynów i Marta Lewy (Nordic Fan), zaś wśród mężczyzn po ciekawej walce metę pierwszy przekroczył Józef Maciej Brzezina z chodzezkijami.pl, wyprzedzając Przemka Stupnowicza z chodzepolodzi.pl, trzeci był Mariusz Kostrzewa z KSPZ ALASKA.

Całym zawodom przyświecał cel pomocy Fundacji Gajusz z Łodzi, a zebrane fundusze (uzyskane ze sprzedaży numerów specjalnych „F” oraz ze zbiórki) przeznaczone zostaną na budowę Stacjonarnego Hospicjum dla osieroconych dzieci przewlekle i nieuleczanie chorych oraz na zajęcia terapeutyczno-kulturalno-rozrywkowe dla dzieci z Fundacji.

Serdecznie zapraszamy na trzeci, ostatni już start z cyklu GP Biegam Pomagam, który odbędzie się 9 grudnia w Lesie Łagiewnickim.

Na stronie www.biegampomagam.pl dostępne są szczegółowe wyniki I Biegu w Botaniku, a także klasyfikacja Grand Prix po dwóch biegach. Tam też wkrótce dokładne informacje dotyczące I Biegu Mikołajkowego, który zakończy GP.

zespół organizacyjny

I Biegu w Botaniku

Powiązane Posty