Historyczne sukcesy na Mistrzostwach Polski!

Weekend  20-21 września okazał się najpiękniejszym od dawna nie tylko dzięki siatkarskiemu mistrzostwu, ale również występom juniorów i seniorów Uczniowskiego Klubu Sportowego Orientuś Łódź podczas Mistrzostw Polski w klasycznym i sztafetowym biegu na orientację. W tych dwu konkurencjach zdobyli tyle medali, co w przeszłości przez całe lata. Co ciekawe, same złota i brązy! Najmilszą niespodziankę sprawił Przemek Zuchmański, który na klasyku w M16, wygrywając zaledwie o 3 sek, zdobył brąz. Podobny krążek w K16 wywalczyła Ola Filipowska. Do puli swoje złota dorzuciły Asy: Agata Stankiewicz (K20) i Krzysiek Rzeńca (M18). 

Niedzielne sztafety to prawdziwa walka do końca i ponowne brązowe krążki juniorek (K16) i juniorów (M18). Brawo Ola Filipowska, Matylda Chwiałkowska i Weronika Fortuniak oraz Szymon Pałka, Przemek Zuchmański i Krzysiek Rzeńca. Wieloletnie starania męskich seniorów w końcu znalazły odzwierciedlenie w medalu i sztafeta Piotrka Paszyńskiego, Rafała Podzińskiego i Łukasza Charuby wywalczyła wymarzony medal – brąz!

Krążek przypadł również pani Joli Mazurkiewicz w Mistrzostwach Polski Masters.

Wyrazy uznania dla trenerów! Jak widać warto wierzyć i walczyć do końca. Przed zawodnikami jeszcze mistrzostwa nocne oraz sztafety sprinterskie mix. Trzymajmy kciuki za naszych!

 

Pozdrawiam,

Łukasz Charuba

Powiązane Posty