Grzegorz Petrusiewicz i Marta Bukowska najlepsi w ostatnich zawodach CITY TRAIL w Łodzi

Szósty z biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi w edycji 2018/2019 okazał się być szczęśliwym dla zwycięzcy – Grzegorza Petrusiewicza. Zawodnik reprezentujący MLUKS Rawa Mazowiecka nie tylko wygrał dzisiejszy bieg, ale także zwyciężył w klasyfikacji generalnej. Wśród kobiet najszybszą była dzisiaj Marta Bukowska, która w generalce jest trzecia. Niedzielny (10 marca) bieg był ostatnim w edycji 2018/2019. Przed biegaczami jeszcze uroczyste podsumowanie sezonu, które odbędzie się 28 marca.

Grzegorz Petrusiewicz ma na koncie trzy zwycięstwa i jedno drugie miejsce. Dzisiejsza wygrana była kropką nad „i”, a czas na mecie – 15:46 jednym z najlepszych uzyskanych przez łódzkich zawodników w zakończonym dzisiaj sezonie. 

– Ze względu na starty halowe musiałem odpuścić dwa biegi, ale na szczęście udział w czterech pozwolił mi na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dzisiaj warunki były dobre, wiatr nieco przeszkadzał, ale było słonecznie i bardzo przyjemnie się biegło. Udało mi się dość szybko wypracować przewagę nad innymi zawodnikami i utrzymałem ją do mety. Ten bieg to dobry prognostyk przed przełajowymi mistrzostwami Polski, które odbędą się za 2 tygodnie – podkreślił na mecie zwycięzca zawodów.

Drugie miejsce zajął dzisiaj Maciej Budziński (16:31), a trzeci był Paweł Kopaczewski (16:54). 

Wśród kobiet już w lutym zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zapewniła sobie Zuzanna Mokros, która dzisiaj nie startowała. Pod nieobecność liderki, najszybszą była Marta Bukowska (trzecia w generalce), z czasem 20:00.

– Dzisiaj zaczęłam spokojniej – już nie raz zgubił mnie zbyt szybki start. Jak widać, taka strategia się opłaca. Powoli zbliżałam się do Dominiki Wiechy, z którą dotychczas w tym cyklu wygrałam tylko raz i po trzecim kilometrze wysunęłam się na prowadzenie. To był ten moment, gdy wiedziałam, że teraz już nie mogę odpuścić. Nie miałam świadomości, ile mam przewagi, ale na podbiegu miałam okazję zobaczyć, że dwie zawodniczki praktycznie depczą mi po piętach, dlatego uruchomiłam rezerwy i jakoś dociągnęłam do mety. Cieszę się z wygranej, choć nie zmieni mi to już nic w klasyfikacji generalnej – relacjonowała po biegu najszybsza z dzisiejszych biegaczek. – W CITY TRAIL biegałam treningowo. Mój pierwszy start w sezonie miałam najlepszy – 19:32, niedługo po nim czekało mnie roztrenowanie, a moja forma odeszła w zapomnienie. Warunki, z jakimi mierzyliśmy się w tym roku na biegach całego cyklu oraz mój spadek formy, nie dawały mi zadowalających wyników, ale tutaj biegamy na miejsca, także mogę powiedzieć, że w sumie to jestem zadowolona z całego cyklu, tym bardziej, że drużynowo również plasujemy się w czołówce. Razem z chłopakami zrobiliśmy kawał dobrej roboty, choć nie było łatwo – podkreśliła.

Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj druga w ostatecznej klasyfikacji Dominika Wiecha (wynik 20:06), a trzecia była Paulina Szymczak (20:09). 

W biegu głównym uczestniczyło 346 zawodników. W zawodach dziecięco-młodzieżowych wystartowało 167 młodych sportowców. 

Zakończenie części sportowej cyklu to nie koniec edycji. Uroczyste podsumowanie sezonu, podczas którego wręczone zostaną pamiątkowe medale (dla wszystkich, którzy pobiegli co najmniej w czterech biegach) oraz nagrody dla najszybszych biegaczy odbędzie się 28 marca w auli Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Początek o godz. 18:00.

Najliczniejszy bieg sezonu 2018/2019 w Łodzi to Bieg Niepodległości, który odbył się 11 listopada. Wzięło w nim udział 990 dorosłych i 362 uczestników cyklu CITY TRAIL Junior. Był to jednocześnie największy bieg edycji tego ogólnopolskiego cyklu. Poza Łodzią w CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest firm InesSport.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Powiązane Posty