Biegowy marzec na Ziemi Łódzkiej

Inaugurujemy nowy cykl artykułów o imprezach biegowych rozgrywanych na terenie województwa łódzkiego. Co miesiąc w jednym miejscu znajdziecie informacje o zawodach biegowych zarówno tych dużych jak i małych kameralnych. Zaczynamy od miesiąca marca, a w nim propozycja 10 imprez m.in. GP Łodzi w biegach przełajowych i nordic walking, parkrun Łódź, Test: Sprawdź się sam”. Jeżeli nie uwzględniliśmy jakiejś imprezy prosimy o informacje na adres poczta@biegampolodzi.pl. Kolejna odsłona informatora biegowego już pod koniec marca.

Już w najbliższą niedzielę (03.03.2013r.) odbędzie się GP Łodzi 2013 w biegach przełajowych i nordic walking rozgrywane na terenie Parku 3 Maja, zawodnicy do pokonania mają 5 km trasę. Zapisy, regulamin oraz program zawodów znajduje się na stronie www.gplodzi.pl. Kolejne zawody z cyklu odbędą się w ostatnią niedzielę miesiąca –  24 marca.   

W sobotę 2 marca odbędzie się test „Sprawdź się sam” na terenie Łódzkiej Rudy. Zawody odbywają się w nietypowej formula, zawodnicy nie startują wspólnie tylko co minutę i samotnie walczą na trasie o jak najlepszy rezultat. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.orienteering.xt.pl.

Kolejną propozycją jest Puchar Maratonu, rozgrywany na terenie lasu Łagiewnickiego. Będą to już ostatnie zawody z cyklu przygotowującego do maratonu. Tym razem uczestnicy do pokonania będą mieli dystans 25 km, zapisy i regulamin dostępne są na stronie www.lodzmaraton.pl

W każdą sobotę w miesiącu na terenie parku Poniatowskiego odbywają się zawody pod nazwą parkrun Łódź. Uczestnicy do pokonania mają 5 km, więcej informacji dostępnych jest na stronie parkrun.pl/lodz

Kalendarz imprez:

Powiązane Posty