Nad rzeka Mrogą na pograniczu zaprzyjaźnionych gmin Koluszek i Brzezin, LKS Koluszki przy współpracy MOK i Hotelu nad Mroga, przeprowadził drugi 1 majowy bieg przełajowy ludzi nauki i pracy. Na starcie ponad 80 zawodników z Łodzi, Opoczna, Piotrkowa Tryb. Stefanowa, Nowosolnej, Rochny, Żakowic, Będzelina, Gałkowa, Różycy, Brzezin, Nowych Wągier, Zygmuntowa, Przanowic, Bedonia, Słotwin, Stamirowic, Nowego Bedonia i Koluszek .Najmłodszym uczestnikiem była 2,5 letnia Maja Wolska z Koluszek, najstarszym 61 letni Jerzy Nowicki z Nowosolnej. Biegi prowadzone były na dystansach od 100 do 4000 metrów.
Wyniki:
Dziewczęta 2-5 lat – 100 m.
I miejsce Aleksandra Szustak Koluszki
II miejsce Wiktoria Pietrzyk Koluszki
III miejsce Hanna Wojdera Koluszki
IV miejsce Maja Wolska Koluszki
Chłopcy 2-5 lat- 100 m.
I miejsce Nikolas Szczepaniak Rochna
II miejsce Maciej Wolski Koluszki
III miejsce Mateusz Bankowski Gałków
Dziewczęta 6-7 lat – 100 m.
I miejsce Patrycja Krupińska Stefanów
II miejsce Aleksandra Kulińska Żakowice
III miejsce Jadwiga Szot Gałków
IV miejsce Łucja Świderek Koluszki
V miejsce Oliwia Ścibiorek Brzeziny
VI miejsce Anna Szulc Bedzelin
Chłopcy 6-7 lat- 100 m.
I miejsce Kamil Depta Stefanów
II miejsce Jan Wiśniewski Różyca
III miejsce Eryk Kaszuba Łódź
Dziewczęta 8-9 lat -200 m.
I miejsce Patrycja Czuj Koluszki
II miejsce Anaztazja Szot Gałków
III miejsce Maja Staniaszek Koluszki
IV miejsce Kasia Jeżyna Koluszki
V miejsce Agnieszka Gula Koluszki
VI miejsce Karolina Kubat Koluszki
VII Marzena Kasprzak Koluszki
VIII Julia Przybylska Koluszki
Chłopcy 8-9 lat- 200 m.
I miejsce Oskar Kacperski Koluszki
II miejsce Bartosz Dziedziński Bedoń
III miejsce Łukasz Bankowski Gałków
IV miejsce Damian Depta Stefanów
V miejsce Maciej Radzikowski Przanowice
VI miejsce Wojciech Wojdera Koluszki
VII miejsce Szymon Recheta Koluszki
VIII Kamil Krupiński Zygmuntów
IX miejsce Kacper Krzepiński Koluszki
X miejsce Jakub Rządkowski Koluszki
Dziewczęta 10-11 lat- 400 m.
I miejsce Julia Kuklińska Żakowice
II miejsce Agata Kartasińska Słotwiny
III miejsce Malwina Ratajska Koluszki
IV miejsce Aleksandra Grzegorczyk Przanowice
V miejsce Patrycja Bedyniak Słotwiny
VI miejsce Wiktoria Drzewiecka Słotwiny
VII miejsce Klaudia Sobczak Koluszki
VIII miejsce Oliwia Zawadzka Koluszki
IX miejsce Maja Skrobek Koluszki
Chłopcy 10-11 lat -400 m.
I miejsce Patryk Grzejszczyk Koluszki
II miejsce Bartosz Ciesielski Biegacz Nowosolna
III miejsce Kacper Iwański Opoczno
IV miejsce Kamil Wieczorek Stamirowice
V miejsce Bartosz Czuj Koluszki
VI miejsce Bartek Zieliński Przanowice
Dziewczęta 12-13 lat- 800 m.
I miejsce Jzabela Iwańska Opoczno
II miejsce Karolina Ćwik Biegacz Nowosolna
Chłopcy 12-13 lat – 800 m.
I miejsce Kamil Plesiak Biegacz Nowosolna
II miejsce Daniel Wieczorek Stamirowice
III miejsce Daniel Kowalski Biegacz Nowosolna
IV miejsce Przemek Krupiński Stefanów
Dziewczęta 14-16 lat -1000 m
I miejsce Paulina Ciesielska Biegacz Nowosolna
II miejsce Sara Mędrek Koluszki
III miejsce Justyna Pawlak Koluszki
Chłopcy 14-16 lat- 1000 m.
I miejsce Jakub Deląg Piotrków Tryb.
II miejsce Michał Wieczorek Przanowice
III miejsce Krystian Ćwik Biegacz Nowosolna
Dziewczęta 17-20 lat- 2000m
Paulina Piwowar Koluszki
Chłopcy 17-20 lat
I miejsce Patryk Stypułkowski KS SALOS-WODNA Łódź
II miejsce Daniel Tomporek KS SALOS-WODNA Łódź
III miejsce Mateusz Koziarski Koluszki
IV miejsce Kamil Duliński Nowe Wagry
V miejsce Patryk Antkowicz KS SALOS-WODNA Łódź
Kobiety –40 lat i starsze 4000 m.
I miejsce Małgorzata Jagiełło Koluszki
II miejsce Anetta Przyżycka Koluszki
III miejsce Joanna Mędrek Koluszki
Mężczyźni 21-39 lat 4000 m.
I miejsce Krzysztof Pietrzyk Koluszki
II miejsce Łukasz Deląg Piotrków Tryb.
III miejsce Michał Adamski Koluszki
IV miejsce Błażej Skowroński Koluszki
V miejsce Jarosław Szewczyk Nowy Bedoń
Mężczyźni 40 lat i starsi-4000m.
I miejsce Waldemar Kotynia Koluszki
II miejsce Michał Wojewoda Łódź
III miejsce Józef Deląg Piotrków Tryb.
IV miejsce Jacek Balicki Biegacz Nowosolna
V miejsce Paweł Malinowski Koluszki
VI miejsce Jerzy Nowicki Biegacz Nowosolna
VII miejsce Tomasz Świderek Koluszki
Organizatorzy serdecznie dziękują za sprawną obsługę sędziowską m.in. Ewie i Adamowi Zylbersztajn.
Były napoje, słodycze, upominki, Dla najlepszych dyplomy wręczane przez organizatorów Antoniego Tomczyka, Krzysztofa Dobrogoszcza, Piotra Mroza, Mirosława Lęśniewicza. Był to pierwszy bieg z cyklu GRAND PRIX Koluszek 2013 w biegach przełajowych, następny w dniu 24.05.2013 r.
Antoni Tomczyk
LKS Koluszki