Bieg w Łodzi zakończył letnią edycję CITY TRAIL

W piątek, 27 lipca na ścieżkach Parku na Zdrowiu odbył się bieg CITY TRAIL onTour Łódź, czyli wakacyjna zapowiedź największego cyklu zawodów przełajowych w Polsce – Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, który w Łodzi rozpocznie się 7 października. Najszybszym na 5-kilometrowej trasie był Wojciech Sowik. Wśród pań najlepszą okazała się Zuzanna Mokros. W zawodach uczestniczyło 242 dorosłych oraz 99 dzieci. 

Biegi CITY TRAIL są organizowane w Łodzi od 2014 roku, a w letniej formule – od 2015. Impreza ma charakter przełajowy, a to oznacza, że trasa prowadzi leśnymi lub parkowymi ścieżkami. 

Wynik zwycięzcy piątkowego biegu – Wojciecha Sowika to 16:23. Drugie miejsce zajął Mateusz Jaszczak (16:31), a trzeci był Krzysztof Pietrzyk (16:40). 

Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Zuzanna Mokros, która minęła linię mety w czasie 18:10. – Jesienno-zimowy cykl CITY TRAIL jest absolutnie stałym punktem w moich przygotowaniach do startów docelowych. Biorąc pod uwagę, że na co dzień trenuję sama, takie biegi są świetnym urozmaiceniem treningów. Dzisiaj biegłam sprawdzianowo. Ostatnio trochę odpoczywałam, robiłam tylko rozbiegania, więc chciałam sprawdzić, w którym miejscu jestem przed rozpoczęciem przygotowań do drugiej części sezonu. Wynik pokazuje, że jest całkiem dobrze – podkreśliła na mecie zawodniczka.

Drugie miejsce zajęła Magdalena Pierzchała (19:30), a trzecią lokatę wywalczyła Mirosława Szweda (19:52). 

W zawodach CITY TRAIL nagradzane są także osoby najszybsze w kategoriach wiekowych. We wczorajszym biegu nagrody otrzymało łącznie 36 osób. Jedną z nich była Wiesława Antoniak, trzecia zawodniczka w kategorii K50 (50-59 lat). – Lubię biegi na 5 km. To taki dystans, że się za bardzo nie zmęczę i po zawodach mam jeszcze siły na różne inne sprawy. Muszę jednak przyznać, że jeśli już biegam w zawodach to się ścigam. Mam w sobie takie sportowe ambicje i lubię rywalizację – mówiła po biegu biegaczka.

Poza Łodzią, w cyklu CITY TRAIL onTour uczestniczyły Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław i Katowice. W dziesięciu imprezach wystartowało łącznie 3608 dorosłych i 1169 dzieci – edycja 2018 była rekordową pod względem frekwencji.

Informacje o biegach oraz wyniki można znaleźć na www.ontour.citytrail.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Powiązane Posty