Bieg Świętojański 2017

Przed nami kolejna odsłona Nocy Świętojańskiej, a co za tym idzie – sportowej części tego wydarzenia – Biegu Świętojańskiego. Na ponad 6-kilometrowej trasie nie zabraknie wody, zasieków oraz wielu innych widowiskowych przeszkód. To już ostatni dzwonek dla tych, którzy chcieliby skorzystać z najniższej opłaty startowej.

Już 23. czerwca odbędzie się kolejna edycja Biegu Świętojańskiego. Na ponad 6-kilometrowej trasie nie zabraknie widowiskowych przeszkód, a organizatorzy już teraz zapowiadają kilka zmian w porównaniu do ubiegłorocznego widowiska. – Na pewno uczestnicy będą musieli się zmierzyć 

z nowymi, niekoniecznie łatwiejszymi przeszkodami. W tym roku cały bieg zostanie poprowadzony na terenie Stajni Gajewniki, co jeszcze bardziej uatrakcyjni widowisko – zwłaszcza dla kibiców. Sportowy akcent nocy Świętojańskiej rozpocznie się trochę później niż w 2016, bo o godzinie 18:00 – mówi Damian Mikołajczyk z Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiszewicach.

Warto również dodać, że w tym roku zostanie zorganizowany bieg dla dzieci (5-12 lat) na specjalnie przygotowanej trasie. Zainteresowani mogą zapisać swoje pociechy (bezpłatnie) w dniu biegu w biurze zawodów. Starszym uczestnikom przypominamy natomiast, że do końca kwietnia obowiązuje najniższa opłata startowa – 50 złotych. W następnych tygodniach zainteresowani startem będą musieli zapłacić więcej (01.05-11.06 – 60 zł, a w dniu zawodów (o ile będą miejsca) 80 zł).

– Do biegu zapraszamy wszystkie osoby, które lubią sportowe emocje. Zapewniamy, że trasa zostanie dostosowana dla amatorów i mamy nadzieję, że nikt nie będzie miał problemów z ukończeniem dystansu. Zgodnie z regulaminem, do rywalizacji przystąpić mogą osoby, które skończyły 16 lat – dodaje Roman Szmyt, druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiszewicach.

Na wszystkich uczestników czeka bogaty pakiet startowy, a w nim: koszulka, bon żywieniowy, pamiątkowy medal, numer startowy, napój, baton/żel. Sportowcom zostanie zmierzony czas, a najlepsi w kategorii open i drużynowej zostaną nagrodzeni.

Regulamin i zapisy znajdziecie na nowej stronie biegowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Janiszewicach: http://www.biegajzosp.pl/. Tam również czekają wszystkie informacje związane z innym biegiem organizowanym przez strażaków – „5 mil po Gminie Zduńska Wola”.

 

informacja prasowa

Powiązane Posty