Bezpłatne treningi do Łódź Business Run z Piotrem Kędzią

W cztery sierpniowe wtorki medalista mistrzostw Europy i olimpijczyk początkującym pokaże jak rozpocząć przygodą z bieganiem, a tym bardziej zaawansowanym zdradzi jak prawidłowo ćwiczyć. Łódź Business Run zaplanowano na 3 września. Do tej pory do udziału w tym charytatywnym biegu zapisało się ponad 1900 osób. Zostało więc tylko 100 miejsc. Zanim biegacze połączeni w jednym celu – pomocy niepełnosprawnej od urodzenia Malwinie Piaseckiej – staną na starcie, organizatorzy wydarzenia zapewnili wszystkim możliwość treningów.

W cztery sierpniowe wtorki (8. ,15., 22. i 29.) zbieramy się przy Verze Sport (ul. Siewna 15), która jest partnerem treningów, tuż przed godz. 18. Zajęcia odbędą się w parku na Zdrowiu i potrwają około od półtorej do dwóch godzin. 

Specjalista od sztafet

Poprowadzi je wspomniany Piotr Kędzia. To olimpijczyk z Pekinu (2008), gdzie startował w sztafecie 4×400 m, która zajęła siódme miejsce w finale Igrzysk Olimpijskich. Urodzony w Zgierzu biegacz ma sporo innych sukcesów: złoto i srebro mistrzostw Europy w sztafecie oraz indywidualnie brąz na 400 m. Złoto w biegu rozstawnym zdobył także w młodzieżowych mistrzostwach Europy i na Uniwersjadzie. Jako senior był wicemistrzem świata w hali i brązowym medalistą mistrzostw Europy (również w sztafetach). Jak mało kto zna się na tym jak sprawnie przekazywać pałeczkę.

– Na pewno możemy liczyć na wiele cennych uwag. Cztery treningi powinny wystarczyć, by przekazać podstawowe wiadomości jak zacząć przygodę z bieganiem – podkreśla Piotr Wiciński, z zespołu organizującego Łódź Business Run, który sam też biega. – Tym, którzy już trochę biegają, taki trening też na pewno pomoże. Można będzie zyskać wiele cennych rad. 

Na treningi nie ma zapisów i są bezpłatne. Wystarczy po prostu przyjść na miejsce zbiórki i wziąć udział w zajęciach. 

Limit zapisów coraz bliżej

Łódź Business Run to część ogólnopolskiej akcji charytatywnej Poland Business Run. Tego samego dnia (3 września) o tej samej godzinie (10:30) w ośmiu miastach wystartują biegi sztafetowe. Dochód ze sprzedaży pakietów startowych i dobrowolnych wpłat w ramach inicjatywy „Pomagam bardziej” (http://polandbusinessrun.pl/pl/pomagam-bardziej) jest przekazywana na zakup protez i rehabilitację dla osób po amputacjach lub urodzonych z niesprawnością ruchową. 

W Łodzi do tej pory udało się pomóc 10 osobom. W tym roku pierwszą beneficjentką będzie Malwina Piasecka. Marzeniem 28-letniej żona i matka dwójki dzieci jest proteza, która pozwoli jej nadążać za swoimi synkami, godzić pracę z nauką, a także pozwoli jej na ubranie butów na obcasie.

– Zapisy idą tak dobrze, że prawdopodobnie będziemy mogli pomóc także innym osobom – dodaje Piotr Wiciński. – Zależy nam, by dzięki wsparciu biegaczy pomóc możliwie jak największej liczbie poszkodowanych osób w powrocie do lepszego życia. 

Jeśli ktoś się chce wziąć udział w akcji musi się spieszyć – z założonego limitu 2 tys. osób zostało około 100 miejsc.

Zapisy -> http://lodzbusinessrun.pl/pl/sign-in

Patronatem honorowym Łódź Business Run objęli prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, marszałek województwa Witold Stępień i wojewoda łódzki Zbigniew Rau. Ambasadorami biegu są sportowcy: Mariusz Wlazły, Marek Plawgo, Krzysztof Kuchciak, Tomasz Wieszczycki oraz Widzew i ŁKS, a także solista Teatru Wielkiego Andrzej Kostrzewski.

Powiązane Posty