Bełchatowska Piętnastka – wyniki i zdjęcia

W minioną niedzielę ulicami Bełchatowa pobiegło 610 biegaczy, którzy wystartowali w „Bełchatowskiej Piętnastce” dodatkowo w biegu towarzyszącym na 5 km wystartowało 43 zawodników. Pogoda sprzyjała dobrym rezultatom, najlepszy wśród mężczyzn Semonowicz Bogdan uzyskał czas 44:50, a wśród kobiet triumfowała mistrzyni Polski w maratonie Katarzyna Durak z czasem 53:25. Ja co roku na starcie stanęła bardzo duża grupa reprezentantów naszego regionu, kilku zawodników stanęło na podium w kategoriach wiekowych: Monika Kaczmarek (Szakale Bałut) wygrała kategorię K20, trzecia w niej była Katarzyna Downar (Korona Pabianie), w  kategorii K50 sytuacja wyglądała podobnie pierwsze miejsce zajęła Krystyna Kucharek (Korona Pabianice), a trzecie miejsce Małgorzata Frankenberg (Biegacz Nowosolna). Natomiast w K60 dwa pierwsze miejsca zajęły reprezentantki Łodzi Jadwiga Wiktorek i Renata Kurzawska, Najstarszą zawodniczką była Jadwiga Rosińska z Pabianic. Honor Panów obronił Jacek Trociński (Łódź), który jako jedyny stanął na podium, był 3 w M40.