5,5 km pomocy dla łódzkiej Fundacji Gajusz

W niedzielę, 31 marca 2019, w Lesie Łagiewnickim w Łodzi odbędzie się Provident RUN. Bieg jest organizowany, aby wspomóc Fundację Gajusz, która pomaga przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom.  Całość dochodu z pakietów startowych zostanie przekazana na konto fundacji. To druga edycja Provident RUN. 

W ubiegły roku w biegu wzięło udział blisko 300 osób, a na konto Fundacji Gajusz wpłynęło w sumie 30 tys. złotych. Bieg główny Provident RUN dla Fundacji Gajusz wystartuje o godzinie 13:00. Tak jak w zeszłym roku zawodnicy przebiegną lub przejdą (sekcja nordic walking) trasę o długości 5,5 km. Swoją szansę będą też mieli najmłodsi biegacze, wśród których będą również wychowankowie Świetlicy Środowiskowej OO. Franciszkanów. Najmłodsi biegacze, przebrani za postacie z bajek i komiksów, zmierzą się z dystansami 300, 500 lub 1000 metrów w Biegu Super Bohaterów, który odbędzie się przed biegiem głównym. Będzie to też inauguracyjny bieg Akademii Biegania ProviKidsRun, w której trenują podopieczni domu dziecka i świetlicy środowiskowej. 

W biegu głównym Provident RUN pobiegnie 400 osób. Swój udział zapowiedzieli znani sportowcy: Iwona Guzowska – wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, i Piotr Kędzia – polski lekkoatleta, sprinter, zawodnik AZS Łódź.  Całość dochodu z pakietów startowych zawodników Provident RUN zostanie przekazana na konto Fundacji Gajusz, która od ponad 20 lat wspiera dzieci chore i skrzywdzone przez los. Współpracuje z niemal setką specjalistów, zapewniając pomoc medyczną, psychologiczną i socjalną. Dzięki kwocie 30 tys. złotych z zeszłorocznego biegu fundacja mogła dofinansować działalność 3 swoich hospicjów (stacjonarnego, domowego i perinatalnego).

– Każdego dnia dbamy o to, by nawet krótkie życie było piękne i pełne miłości. Wszystkie podejmowane przez nas działania wiążą się z dużymi kosztami – co miesiąc dokładamy ponad 100 000 zł, by nasze hospicja mogły odpowiadać na potrzeby podopiecznych. Dlatego nieustannie potrzebujemy wsparcia finansowego. Bardzo ważne są środki, które otrzymujemy z 1% z podatku – mówi Anna Rajska-Rutkowska, wiceprezes Fundacji Gajusz. – Nie są to jednak kwoty wystarczające. Dlatego niezwykle cenne są dla nas inicjatywy ludzi, którzy są gotowi poświęcić swój wolny czas i energię, aby zdobyć pieniądze na pomoc naszym podopiecznym. Zapraszam do kibicowania osobom biegnącym w Provident RUN. Fundacja Gajusz będzie na trasie biegu dopingować wszystkich zawodników – dużych, małych, biegnących i idących – dodaje Anna Rajska-Rutkowska.

Głównym założeniem Provident RUN jest połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli pasji do sportu i zdrowego stylu życia z pomaganiem potrzebującym. Bieg jest kolejną inicjatywą pracowników Providenta, którzy chętnie angażują się w akcje pomocowe. 

– Pierwsza edycja biegu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, w tym roku również mamy pełną listę zgłoszeń. Staramy się zachęcić wszystkich do aktywności fizycznej, jaką jest bieganie, dlatego wprowadziliśmy nowatorskie rozwiązanie w postaci kategorii medalowej 90 kg+ – mówi Radosław Kacprzak, Specjalista ds. Bezpieczeństwa Pracy z Provident Polska, który jest pomysłodawcą biegu. – W zespole Providenta jest wielu miłośników biegania, dlatego z tak dużym entuzjazmem spotkał się pomysł zorganizowania charytatywnego biegu w Łodzi. Cieszę się, udało się nam połączyć siły i wykorzystać tę energię, by ponowie wesprzeć podopiecznych Fundacji Gajusz – dodaje Radosław Kacprzak. 

Powiązane Posty