3 GALA MISZCZÓW SPORTU – pabianickie Oscary rozdane,

W ostatni sobotni wieczór Karnawału odbyła się już 3 edycja GALI MISZCZÓW SPORTU zorganizowana przez Pabianicki Klub O CO BIEGA. Nazwa MISZCZÓW, a nie mistrzów nie jest przypadkowa. Wyraża swobodne i luźne podejście do samych siebie. Galę poprowadzili Robert Lewera- Prezes Klubu O CO BIEGA oraz Edyta Ryder- puma z krwi i kości.

Impreza ma na celu zintegrowanie różnych środowisk sportowych z Pabianic między innymi biegowego, rowerowego oraz nordic walking oraz wyróżnienie sportowców za swoje działania według obranych kryteriów.

Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli władz miasta, lokalnych mediów oraz partnerów Gali: Starosta Powiatu – Krzysztof Habura, Prezydent Miasta Grzegorz Mackiewicz, Krzysztof Rąkowski – Przewodniczący Rady Miasta, Arkadiusz Jaksa –  wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Łukasz Stencel – szef ds sportu w Urzędzie Miasta. Każdy z uczestników  ze 160 uczestników otrzymał voucher lub inne upominki przekazane przez partnerów.

Program imprezy był bardzo bogaty. Zawierał część artystyczną, gdzie grupa teatralna DLANIEPOZNAKI zaprezentowała krótką sztukę „Lustro” rozbawiając gości niemal do łez, w sztuce swoje epizody zagrali Grzegorz Mackiewicz oraz Krzysztof Rąkowski. Z kolei Jolanta Owczarek w ramach niespodzianki zaśpiewała kilka utworów muzycznych oraz nie mogło zabraknąć tańca światowej sławy grupy Vieshniacky ze swoim klasykiem – YMCA (Village People). Zabawa trwała w najlepsze i tanecznym pląsom nie było końca. Podczas zabawy wyłoniono Króla i Królową Balu, którymi w tym roku zostali Piotr Wiciński i Małgorzata Bartoszek. Najwytrwalsi bawili się do białego rana w karnawałowych nastrojach.

Jeden z najważniejszych punktów imprezy to część oficjalna czyli przyznanie statuetek nominowanych osobom z poszczególnych grup sportowych. Poza oficjalną częścią wyróżniono pięć osób Fotokamera 2018 oraz dwie osoby w kategorii Sport to zdrowie (te ostatnie oczywiście z przymróżeniem oka)

Przyznano następujące wyróżnienia:

1) grupa rowerowa:

– motywator roku: Kamil Lisiewicz (aktywny udział w życiu rowerowym) „Lisie Opowieści”

– progres roku: Krzysztof Praszkowski (ogromny progres w ilości przejechanych km) „PGR”

 – wydarzenie roku: Katarzyna Kaczmarkiewicz: (Kobiety Na rowery) „Kręć Kilometry-Pabianice”

– osiągnięcia: Sumara Daniel „Gatta Bike-RS”, Omiotek Dominik „Gatta Bike-RS”,Supczyński Marcin „PTC Alpina Pabianice”,Pęciak Agata „PTC Pabianice”,Lewandowski Piotr „PTC Alpina Pabianice”,Maj Cezary „PGR”, Maranda Piotr „Ruda Pabianice”

2)grupa biegowa:

Milena Grabska Grzegorczyk w 2018 roku zdobyła drużynowe mistrzostwo Europy w Timisoarze (Mistrzostwa Europy w biegu 24-godzinnym). Wygrała maraton na Cyprze z czasem 3:21:50, mistrzostwa Włoch w biegu 24h – Milena była bezkonkurencyjna w kategorii Open kobiet (kolejną na mecie kobietę – mistrzynię Włoch – Polka wyprzedziła o 27 kilometrów).

Wojciech Sowała 1:17:53 (najlepszy czas półmaratonu wśród Pabianiczan AD 2018) również najszybszy na 5km z czasem 16:53

Marcin Krebs – za wydarzenia – wielkie zaangażowanie w Armagedon, pomysłodawca i organizator Pabianickiej Gry Biegowej, najlepszy pabianicki ultras na ULD – 155 km. Prowadzi otwarte treningi biegowe w ramach stowarzyszenia Rajsport Active

Grzegorz Kopacz ultrabiegacz Iron Run na Festiwalu Biegowym ukończony dwa lata z rzędu czyli 150km w trzy dni, dziewięć biegów (w tym ultra maraton górski i maraton).

Maciej Sułat – ultra biegacz, 1 miejsce Ultra Kamieńsk 65 km, Ultra maraton Jaga Kora 70 km – 5 miejsce, Sieradzki Cross Towarzyski 70 km – II m-ce open 5:57:02 (rekord trasy), najlepszy pabianiczanin na Armagedonie Pabianickim, I Mistrzostwa Polski Samorządowców by Runmageddon w 2017 roku w Pabianicach I miejsce, a w 2018 roku w II Mistrzostwach Polski Samorządowców, które odbyły się w Siedlcach – II miejsce. Pabianicki Półmaraton w kat. służb mundurowych – I miejsce z czasem 1:24:23

Ela Osieja – progres roku od nordica do biegaczki, skończyła sezon z Pucharem Marszałka Województwa Łódzkiego

Piotr Pazdej – pabianicki motywator biegu ultra, Dyrektor Ultramaratonu Leśna Doba

Artur Bistuła w roku 2017 – tylko 4 starty . Rok 2018 to już 43 imprezy biegowe. Pabianiczanin, który brał udział w biegu niemal w każdym tygodniu roku.

Monika Hetmanek i Piotr Wiciński za 501 km w biegu „Z zachodu na wschód brzegiem Bałtyku – bieg charytatywny

3)grupa nordic walking:

Mirosław Frankiewicz – FORMOWY MOTYWATOR – NORDIC WALKING

 „ Zajączek Enerdzajzer „ przy Mirku pada. Eksploduje energią, aktywny fizycznie, szubko podejmuje decyzje, motywuje, zaraża Nas pasją do Sportu, zawsze pamięta o Każdym z Nas. nigdy nie myli imion 150 osób które przychodzą na treningi  J-

Bogusława Filipowska – FORMOWA PROMO-ANIMO-INICJATORKA

Kobieta instytucja, wielkie serce, cudowny uśmiech i ciepło dla ludzi, Instruktor Nordic Walking, Power Walk, SLOW JOGGING. promotorka szeroko pojętego ruchu w każdym wieku. Kobieta akcji, animatorka i wspaniała Formowa organizatorka, dziecko Maćka Tracza, które tak pięknie poszło w ślady Mistrza.

PROGRES 2018 ROKU NORDIC WALKING

Izabela Raszewska – Jest przykładem tego, że jeśli tylko chcesz to przez pracę, systematykę, konsekwencję w działaniu można osiągnąć taki poziom, że wszyscy w koło mówią WOW. Jej uśmiech przez prawe ramię nie ma końca. 2018 rok to przełom, gdzie weszła na taki poziom, że może wszystko. A w dodatku zaraża i jest motywacją dla innych. Progres taki, że wiele straciła, ale zyskała wiecej (lista za długa)

Igor Polak – Prawdziwy Polak wśród nas, chociaż jako aktor zagrał Krzyżaka zdobywając Formowego OSKARA. Człowiek akcji, Formowy reżyser. Ambitny biegacz, który uległ kontuzji i z pewna doza sceptyzmu trafił do Formy… stając się… pasjonatem Nordic Walking. Chodził, szukał, pytał, dociekał dlaczego ta ręka tu, a nogi tam… co z tym kijem, jaki kąt… to wszystko, aby doskonalić swój warsztat. Progres musiał nastąpić bo jeśli wkładasz serce, pracę i pasję – nie może być inaczej.

FORMOWA RODZINA NA PIĄTKĘ

Dorota, Piotr, Paulina, Dominika, Daniel Olejniczak: Oleje, Oleje tak na nich wołają, ludzie z Formy a Oni zawsze razem grają. Cudowna Rodzina. Na początku była Ona, przyszła, zaczęła, chodziła… coraz bardziej zadowolona, zdrowsza… przyprowadziła Jego… Oby dwoje zakochali się w Nordic Walking, mogąc razem spędzać czas: zajęcia, zawody, wyjazdy. Jakież było nasze zdziwienie jak przyprowadzili swoje kwiaty: córki oraz syna. I to jest przykład, że można, że Nordic łączy.

PRAWIDŁOWA TECHNIKA NORDIC WALKING

Kamila Wągrowska:  przyszła na kije, bo rzuciła fajki i powiedziała, że musi coś ze sobą zrobić. Po pół roku przeszła Półmaraton Pabianicki, mieszcząc się z zapasem w limicie biegowym. Przez dalsze pół roku tak szlifowała technikę, że 2018 roku nie schodziła z podium nagradzana przez Sędziów za prawidłową technikę Nordic Walking. Instruktor Nordic Walking – nasza perła, chodzi z taka gracją i lekkością, że tylko się uczyć…

Marek Kosecki: Człowiek służba. W obecności, naszego kochanego Druha Naczelnika Strażaka czujemy się bezpiecznie. Przyszedł na kije za sprawą Żony… i został. Na początku trochę niezgrabnie (wiecie wzrost, długie ręce, nogi do samej… ziemi), ale z treningu, na trening doskonalił swoją technikę. Uważny słuchacz, mądry uczeń… pytał, drążył, podpatrywał… i chodził, chodził. Oto jest, jest nasz diament, samorodek – dziś już przykład techniki Nordic Walking …

FORMOWA „MARUDERKA”

Andżelika Jaślan: tak, właśnie tak, nasz Kochana Maruderka, ale tylko w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pod poważnym płaszczem, poważna miną… ciągła krytyką (zresztą konstruktywną) drzemie mega Koleżanka, która w pełni czuwa na każdym szalonym pomysłem… a już do wykonania jest pierwsza. To właśnie Ona potrafi sama pojechać, reprezentować grupę… gdzieś tam, w czasie, w którym nikomu nie pasuje i walczyć z samym sobą i z rywalami na trasie …

NAJLEPSZY WYNIK – MARATON NORDIC WALKING

Mistrzostwa Polski Nordic Walking w Maratonie – JASTROWIE – 2 miejsce, czas: 5:58:19.

Aleksandra Grądzka-Możyszek: na Jej temat można książke napisać… Matka pabianickiego Nordic Walking, Mistrzyni Polski Nordic Walking na dystansie półmaratonu. Na co dzień Dr. Queen opiekuje się, leczy nasze uśmiechy. Ale na trasie, nie ma przeproś… nie berze jeńców. Skromna do entej potęgi, skarbnica wiedzy, zawsze otwarta, aby pomóc. Instruktor Nordic Walking i SLOW JOGGING. Swoja postawą zaraża innych do aktywności.

Jeśli uważasz, że Nordic Walking to chodzenie starszych ludzi z kijami zapraszamy do przejścia się z ….. Olą

NAJLEPSZY WYNIK – PÓŁMARATON NORDIC WALKING

Puchar Polski Nordic Walking – POTĘGOWO – 2 miejsce, czas: 2:44:21

Anna Ścibut: … cicha, spokojna, skromna, delikatna, niepozorna Dziewczyna, która przez ponad rok, tytaniczną pracą, weszła na taki poziom, że w 2018 roku mocno zaznaczyła swoją obecność na Pucharze Polski Nordic Walking, gdzie zaczęła zagrażać Mistrzyni Polski Nordic Walking w półmaratonie.

Ale niech Was nie zwiedzie Jej delikatność… On nie jest „pierwsza, lepsza Anna”. To istny tytan pracy, mega ambitny zawodnik, który na trasie w pełni wykorzystuje swoje zasoby, bez żadnych skrupułów.

Podziękowania dla partnerów: Prezydent Miasta, Starosta Powiatu, Fabryka Okien AMB Okna Jędraszek, Corin, FUM Pabianice, ZWIK, Sklepy Rowerowe Alpina, SHAPE fitness & wellness, Straż Pożarna Pabianice, Grupa Adamed, Doktorek Marchewka, Żaneta Pestrzyńska, Kwiaciarnia „W Ryneczku, Biuro Plus Pabianice, Salon Fryzjerski PAULA, Studio BodyTec20 , Salon Fryzjerski Nikole Coccinella, Trattoria Mamma Mia, Fryzjerstwo Ewa Muniak, Presto Pizzeria Pabianice, Kamienica nr 6, Jumi, Media : Promok, Życie Pabianic, EpaInfo, Nowe Życie Pabianic.

Powiązane Posty