23 Bełchatowska Piętnastka już w niedzielę

24 listopada wystartuje kolejna, 23 Bełchatowska Piętnastka – jeden z najstarszych biegowych imprez w województwie łódzkim. Zamyka Bełchatowską Triadę, a także cykl biegów o puchar marszałka województwa łódzkiego. Aby w niej pobiec, zjeżdżają się sportowcy z różnych stron kraju, a nawet zagraniczni goście m.in. z miast partnerskich. Na liście startowej jest blisko 900 zawodników zgłoszonych do biegu na dystansie 15 km oraz ok 130 na towarzyszącą „piątkę”.

Mam nadzieję, że w listopadzie będziemy mogli gościć tak imponującą liczbę biegaczy jak w latach poprzednich. To dobra okazja, aby zamknąć biegowy sezon na tym dystansie – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu, które wspólnie z miastem i Bełchatowskim Klubem Lekkoatletycznym organizuje to wydarzenie.

Jak sama nazwa wskazuje, biegacze zmierzą się z 15-kilometrowym dystansem. Trasa – z atestem PZLA – tradycyjnie będzie prowadzić ulicami miasta, m.in. Dąbrowskiego, Czyżewskiego, Sienkiewicza czy Okrzei. Kierowcy muszą się więc liczyć z utrudnieniami w ruchu i czasowymi objazdami. Na tych, którzy ukończą bieg, będzie czekać pamiątkowy medal, a na najlepszych puchary i nagrody pieniężne. W tym roku ich pula wyniesie dokładnie 9,2 tys. zł, jest więc o co walczyć. Tradycyjnie swoją kategorię będą mieć bełchatowianie. Osobna klasyfikacja będzie też czekać na poszczególne grupy wiekowe oraz specjalna kategoria „Polska”. 

Do 23 Bełchatowskiej Piętnastki będzie można jeszcze się zapisać w biurze zawodów (tylko na dystansie 15 km). Dodatkowe szczegóły wraz z regulaminem Bełchatowskiej Piętnastki można znaleźć na www.mcs.belchatow.pl.

 

Zdjęcie by MCS Bełchatów (galeria)

Powiązane Posty