15. Bieg ulicą Piotrkowską już w sobotę!

Na 5 000 ustalono limit uczestników 15. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Impreza odbędzie się w sobotę 27 maja. Na kilka dni przed tym terminem wszystkie miejsca startowe zostały już zarezerwowane i opłacone.

Miejsc na starcie już nie ma, więc nie mamy kogo zapraszać do udziału w biegu. Zachęcam jednak wszystkich do kibicowania. Ogródki na Piotrkowskiej już powstały, a większość trasy wytyczono wzdłuż głównej ulicy naszego miasta, więc w przyjemnej atmosferze będzie można wesprzeć zawodników – powiedziała Zdanowska.

Podkreśliła, że Bieg Ulicą Piotrkowską to bardzo ważna impreza dla Łodzi, której nie byłoby jednak bez sponsorów. – Ten bieg trwale wpisał się już w naszą historię oraz tradycję i jest chyba najważniejszy z tych wielu imprez biegowych odbywających się w naszym mieście. Dzięki niemu pokazujemy nie tylko Piotrkowską, ale również szereg innych przylegających do niej miejsc. Tego biegu by jednak nie było, gdyby nie sponsorzy, którym chciałabym podziękować za dotychczasowe zaangażowanie – dodała prezydent.

Start do biegu na 10 km – głównego punktu 15. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run – zaplanowano na sobotę na godz. 19. Sześćdziesiąt minut wcześniej zostanie wyłączony ruch na całej trasie biegu. Dyrektor sportowy zawodów Jacek Chmiel ma nadzieję, że łodzianie ze zrozumieniem podejdą do utrudnień w ruchu.

Gorąco proszę mieszkańców Łodzi, by w sobotę przyłączyli się do tego święta biegania, wyszli na ulice i dopingowali zawodników. Jeśli jednak w tym czasie ktoś będzie chciał się poruszać przez Łódź ze wschodu na zachód, to zalecamy przejazd tunelem trasy W-Z oraz ulicami Broniewskiego, Paderewskiego, Inflacką, Julianowską i Podrzeczną. Lepiej trochę nadłożyć kilometrów, ale nie stać w korkach. W kierunku północ-południe nieprzejezdna będzie wschodnia nitka ul. Zachodniej i al. Kościuszki – poinformował Chmiel.

Szczegółowe informacje o Biegu ulicą Piotrkowską dostępne są na stronie www.biegpiotrkowska.pl

 

źródło: sportowa.lodz.pl

 

Powiązane Posty