12 Bieg ulicą Piotrkowską – rekord frekwencji

W sobotę odbył się 12 Bieg ulicą Piotrkowską, w który ukończyła rekordowa liczba 2962 zawodników z Polski i zagranicy. Wzorem ubiegłego roku start biegu zaplanowany był przy Pałacu Poznańskiego, a meta na rynku w Manufakturze. Punktualnie o 18:30 na trasę wyruszyli zawodnicy, którzy już na pierwszym kilometrze walczyli o jak najlepszy rezultat na premii, której meta zlokalizowana była przy ulicy Jaracza – najlepszy okazał się Łukasz Zakrzewski z Kowala, a drugie miejsce zajął Łodzianin – Radosław Sekieta. W klasyfikacji końcowej 12 Biegu ulicą Piotrkowską zwyciężyli reprezentantka Rumunii Lilia Fiskowicz w czasie 34:23 oraz reprezentant Kenii Maingi Munywo Joshua z czasem 30:03. Najlepszymi Polakami okazali się Agnieszka Mierzejewska z Wolborza, która zajęła 2 miejsce oraz Krzysztof Pietrzyk z Koluszek, który był 8 w klasyfikacji open. Bardzo dobre 3 miejsce wśród Pań zajęła Monika Kaczmarek z Szakali Bałut Łódź! Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.