ABM Jędraszek UltraPark Weekend 2021 – mistrzowskie emocje po raz trzeci

Już za niecałe trzy tygodnie, w dniach 27-28 sierpnia br. odbędzie się kolejna edycja wielkiego święta biegów ultra – ABM Jędraszek UltraPark Weekend. Podobnie jak rok temu, tak i tym razem Pabianice staną się gospodarzami podwójnych mistrzostw Polski – w biegu 24-godzinnym oraz na dystansie 100 kilometrów. Trzeci bieg to Puchar Polski w biegu 48-godzinnym. Swój udział zapowiedziało już wielu wspaniałych biegaczy, w tym aktualny rekordzista świata w biegu 12-godzinnym, Litwin Sania Sorokin.

Jak co roku, miejscem rozgrywania wszystkich biegów jest pabianicki Park Wolności, nazywany przez Pabianiczan „Strzelnicą”. Trasa biegów wytyczona została na szerokiej i wyasfaltowanej alejce, dzięki której UP stanowi jedno z najlepszych miejsc w Polsce do ustanawiania nowych rekordów w tak dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie sportu, jaką są asfaltowo-szosowe biegi ultra.

Od pierwszej edycji organizatorem tej niezwykłej imprezy jest Pabianicki Klub „O Co Biega”, który pod przewodnictwem pomysłodawcy oraz dyrektora zawodów, Piotra Kardasa, udowodnił już, że potrafi sprostać tak wymagającemu zadaniu.

  • To dla nas niezwykłe wyróżnienie – mówi Piotr Kardas. – I mam na myśli nie tylko zaufanie, jakim ponownie obdarzyło nas PZLA, przyznając organizację mistrzostw Polski, ale przede wszystkim chęć udziału zadeklarowana przez tak wiele osób. Bo to z myślą o nich właśnie robimy to wszystko.

Sponsorem tytularnym zawodów po raz kolejny została pabianicka fabryka okien – ABM Jędraszek, udowadniając tym samym, że przyznany jej nieoficjalnie (jeszcze) tytuł „mecenasa pabianickiego sportu” jest jak najbardziej zasłużony. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Pabianic, pan Grzegorz Mackiewicz oraz Starosta Pabianicki, Pan Krzysztof Habura.

Pełny regulamin zawodów dostępny jest na stronie www.ultrapark.com.pl, a zapisy internetowe są aktywne do 14 sierpnia. Po tym terminie zapisać będzie się można już tylko w dniu zawodów, wiąże się to jednak z większą opłatą.

fot. Marek Janiak

Powiązane Posty