5. Trail Kamieńsk – górskie bieganie w centrum Polski już w niedzielę!

W najbliższą niedzielę startuje piąta edycja Trail Kamieńsk, do której zgłosiła się rekordowa liczba 630 zawodników z całej Polski. Zapisy zamknęły się na blisko miesiąc przed zawodami. Rywalizacja na najwyższej górze w centralnej Polsce toczyć się będzie na dwóch dystansach – 6 km i 30 km. 

– W tym roku świętujemy mały jubileusz, to już piąta edycja biegu, który na przestrzeni tych kilku lat przyciąga na start co raz większą rzeszę biegaczy z całej Polski – mówi Bartłomiej Sobecki organizator imprezy, dodając – cieszy nas, że frekwencja rośnie zarówno na krótkim jak i długim dystansie, a osoby które debiutują na naszych zimowych zawodach, wracają na start również w letniej odsłonie imprezy.

Z roku na rok coraz więcej zawodników dostrzega walory góry i przyjeżdża sprawdzić się na Trail  Kamieńsk. Najwyższa góra w centralnej Polsce to również dla wielu biegaczy miejsce wspólnych treningów przygotowujące do wiosennego sezonu.

Bardzo się cieszę, że wystartuję w Trail Kamieńsk. Ten bieg idealnie wpisuje się w przygotowania siłowe o tej porze roku. Oczywiście, lepiej gdyby był śnieg. Bardzo lubię biegi górskie, a Trail Kamieńsk to jeden z niewielu w centralnej Polsce, gdzie możemy mówić o „górce”, a nie „pagórkach”. Do tego sprawdzona ekipa organizatorów. Jako Łodzianka, bardzo się cieszę, że znowu tam będę – mówi Dominika Stelmach m.in. wicemistrzyni Świata w biegach górskich oraz triumfatorka Trail Kamieńsk w 2017 roku.

Jeśli zastanawiacie się nad startem w 5. Trail Kamieńsk jest jeszcze szansa! W biurze zawodów, które znajdować się będzie w budynku OSIR Góra Kamieńsk będzie można jeszcze dokonać zgłoszenia w niedzielę.

Organizatorem Trail Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk i firma inesSport. Honorowy patronat nad Trail Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Pani Beata Pokora.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl, dodatkowe informację znajdują się również na profilu imprezy na Facebook’u.

Program zawodów:

8:00 – otwarcie biura zawodów

9:45 – zamknięcie biura zawodów

09:50 – odprawa dla zawodników

10:15 – start 30 km

10:35 – start 6 km

~11:05 – pierwszy zawodnik na mecie – 6 km

~12:15 – pierwszy zawodnik na mecie – 30 km

11:35 – dekoracja zwycięzców (K i M) na dystansie 6 km 

13:30 – dekoracja zwycięzców (K i M) na dystansie 30 km 

15:15 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty