30. Halowe Mistrzostwa Polski Masters w LA – medale reprezentantów województwa łódzkiego!

W sobotę 13 marca w Toruniu odbyły się jubileuszowe 30. Mistrzostwa Polski Masters w Lekkiej Atletyce w ramach których odbyły się Mistrzostwa lekarzy i dziennikarzy. Rywalizacja odbywa się w 13 konkurencjach: biegach na dystansach 60, 200, 400, 800 i 3000 metrów, biegu na 60 metrów przez płotki, chodzie na 3000 metrów, skoku w dal, trójskoku, skoku wzwyż, skoku o tyczce, pchnięciu kulą i rzucie ciężarkiem. W mistrzostwach wystartowało 543 zawodników ( 133 kobiety i 410 mężczyzn ) w tym reprezentanci Białorusi, Ukrainy, Kazachstanu, Grecji, Litwy, Francji, Niderlandów i Szwecji.

Podczas zawodów Aneta Lemiesz ustanowiła rekord świata w biegu na 400m w kategorii K40 – 54,80. W sobotę hala w Toruniu sprzyjała rekordom, ustanowiono ich łącznie 64 – zestawienie rekordów.

Co roku w imprez startują reprezentanci województwa łódzkiego, nie inaczej było tym razem. Wyniki 30. Mistrzostw Polski Masters 2021 – sprawdź jak poszło reprezentantom województwa łódzkiego! Medale w swoich konkurencjach wywalczyli m.in.

Radosław Sekieta na 400 m w kategorii M40 – II miejsce 55:03

Robert Sobczak na dystansie 800 m w kategorii M35 – III miejsce 2:06:13

Sylwia Hałaczkiewicz zdobyła srebrny medal na 3000 m w kategorii K35 z czasem 11:16:83. Krzysztof Pietrzyk na dystansie 3000 m w kategorii M40 – III miejsce 9:30:12

W chodzie na 3000 m medale zdobyli w kategorii M40 – srebrny Krzysztof Czerski z czasem 14:56:66 oraz brązowy Aleksander Sucharkiewicz – 16:09:76. Natomiast w kategorii M60 Ryszard Harasiński wywalczył srebrny medal w czasie 18:16:76!

W 2. Halowych Mistrzostwach Polski Dziennikarzy drugie miejsce na dystansie 3000 m zajął Maciej Jagusiak, który uzyskał czas 9:23:50, a na siódmym rywalizację zakończył Bartłomiej Sobecki (biegampolodzi.pl) – 11:16:36