12. Bieg Fabrykanta – startują zapisy

Startują zapisy do 12. Biegu Fabrykanta, który odbędzie się 26 sierpnia 2023 roku. Zawodnicy w ostatnią sobotę sierpnia zmierzą się z 10 km trasą wytyczoną po ulicach Księżego Młyna, jednej z najstarszych części Łodzi. Start zapisów zaplanowany jest na 21 kwietnia o godzinie 20:00. Formularz zgłoszeniowy do Biegu Fabrykanta będzie dostępny na stronie www.biegfabrykanta.pl

Bieg Fabrykanta to dla jednych zawodników test formy po wakacjach, a dla innych możliwość zadebiutowania na dystansie 10 km. Bez względu na cel, każdy z uczestników wbiegając na metę „fabrykanckiej dyszki” poczuje się wyjątkowo, a zwieńczeniem biegu będzie pamiątkowy medal.

Wśród startujących nie zabraknie Dominiki Wiechy, która dwukrotnie wygrywała Bieg Fabrykanta, a kilka dni temu zadebiutowała w łódzkim maratonie.

Bieg Fabrykanta to dla mnie stały punkt w biegowym kalendarzu. Co sprawia, że od kilku lat z radością wracam na te zawody? Klimat późnego lata i końca wakacji, fantastyczna atmosfera tworzona przez organizatorów i świetnych kibiców oraz możliwość sprawdzenia się na atestowanej trasie wiodącej po łódzkim Księżym Młynie – to tylko niektóre z powodów. Dwa zwycięstwa w ‚biegu z wąsem’ to jedne z moich najcenniejszych trofeów – gwarantuję jednak, że na mecie tych zawodów każdy z Was, bez względu na osiągnięty wynik, poczuje się wyjątkowo! – mówi Dominika Wiecha.

Rywalizacja drużynowa

Zawsze budząca największe emocje wśród startujących, nie inaczej jest na Biegu Fabrykanta, gdzie zawodnicy od pierwszej edycji nie tylko biegną po swój indywidualny wynik, ale również mogą rywalizować w klasyfikacji drużynowej. W skład zespołu wchodzą cztery osoby, w tym minimum jedna kobieta, a na wynik końcowy składa się suma ich czasów.

Już teraz możemy zapowiedzieć wspaniałą rywalizację nie tylko indywidualną, ale również drużynową podczas 12. Biegu Fabrykanta, która sprzyja integracji klubów biegowych – mówi

Maciej Jagusiak z Jagoda Running Club, dodając – w ubiegłym roku nasi zawodnicy wywalczyli drugie miejsce. W tegorocznej edycji zamierzamy powalczyć o podium i pokazać, że nasza drużyna jest wciąż jednym z najmocniejszych zespołów w zawodach.

Biegi Małego Fabrykanta

Podczas 12. Biegu Fabrykanta nie może zabraknąć biegów dla najmłodszych, które dodają imprezie kolorytu i tworzą rodzinną atmosferę. Zapisy do Biegów Małego Fabrykanta wystartują 1 czerwca.

Organizatorem 12. Biegu Fabrykanta jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, impreza jest współfinansowana z środków Urzędu Miasta Łodzi. Szczegółowe informacje o imprezie dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Powiązane Posty