11. Bieg Fabrykanta – milerzy na start czyli rusza rejestracja na 5. Bieg Grohmana.

11. Bieg Fabrykanta odbędzie się już 27 sierpnia. W ramach imprezy rozegrane zostaną biegi dla dzieci oraz 5. – jubileuszowy Bieg Grohmana na dystansie jednej mili. Jak co roku zawodnicy pobiegną na trasach wytyczonych na ternie Księżego Młyna czyli jednej z najstarszych części Łodzi. Już dziś o 20:00 startują zapisy do Biegu Grohmana, formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na stronie www.biegfabrykanta.pl

Bieg Grohmana „mila dla Ukrainy”

Po raz piąty, podczas Biegu Fabrykanta, odbędzie się rywalizacja na dystansie jednej mili!

W tym roku zawodnicy powalczą o wysokie nagrody finansowe (1 miejsce – 1609 zł, 2 miejsce – 1000 zł, 3 miejsce – 750 zł oraz dodatkowo – z okazji jubileuszu – ustanowiona została premia za rekord imprezy w kwocie 500 zł). Organizatorzy mają nadzieję, że przyciągną one najszybszych zawodników w Polsce, z którymi będą mogli wspólnie rywalizować biegacze, chcący spróbować sił na tym nietypowym dystansie.

Pamiętajmy, że od samego początku Bieg Grohmana to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również akcja charytatywna – jak co roku, całe zebrane wpisowe zostaje podwojone przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i przekazane w tym roku na pomoc ukraińskich dzieci, które znalazły schronienie w łódzkich domach dziecka i rodzinach zastępczych. Współpracujemy z fundacją DobroDziejeSię, która bezpośrednio zajmuje się ukraińskimi dziećmi oraz wspomaga domy dziecka.

Bardzo się cieszę, że Bieg Grohmana znalazł swoje stałe miejsce na mapie sportowych wydarzeń w Łodzi. Mam nadzieję, że tegoroczna edycja będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Szczególnie ważne jest dla mnie przesłanie tegorocznej imprezy – biegniemy z pomocą ukraińskim dzieciom. W poprzednich edycjach Biegu Grohmana na podium stawali również zawodnicy z Ukrainy, bardzo chciałbym aby byli z nami również w tym roku – mówi Marek Michalik Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ”.

Bieg Fabrykanta – blisko 700 zawodników na listach startowych

Na listach startowych 11. Biegu Fabrykanta jest już blisko 700 zawodników. Jeśli planujecie sprawdzić się na 10 km na koniec wakacji, pobiec w jednej z najstarszych części Łodzi, warto zapisać się już dziś, gdyż tegoroczny limit uczestników wynosi 800. Podczas rywalizacji na dystansie 10 km zawodnicy powalczą również w klasyfikacji branży IT, Mistrzostwach Polski Radców Prawnych oraz klasyfikacji drużynowej!

– Tegoroczna edycja pokazuje, że Bieg Fabrykanta to prawdziwa łódzka impreza. Ponad połowa zapisanych biegaczy to Łodzianie! Cieszy nas fakt, że w zawodach startują całe rodziny, najpierw rodzice kibicują swoim dzieciom, a następnie role się zamieniają i gdy rodzice są na trasie biegu Grohmana bądź Fabrykanta, dopingują im dzieci. To tworzy naprawdę fajną, rodzinną atmosferę biegu – mówi Bartłomiej Sobecki – Dyrektor Biegu Fabrykanta.

Biegi Małego Fabrykanta

Co roku w programie imprezy są Biegi Małego Fabrykanta, które inaugurują rywalizację podczas imprezy. Na starcie może stanąć 250 uczestników, którzy będą rywalizować w czterech kategoriach wiekowych. Trasy biegów dziecięcych wyznaczone będą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzieci startujące w biegach „Małego Fabrykanta” na mecie otrzymają pamiątkowe medale i słodki poczęstunek, a najlepsi statuetki. Bieg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zapisy cały czas trwają na stronie www.biegfabrykanta.pl

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a od samego początku Partnerem Wydarzenia jest Łódzka Specjalna strefa Ekonomiczna. Bieg Fabrykanta jest współfinansowany z środków Urzędu Miasta Łodzi. Najważniejsze informacje dotyczące Biegu Fabrykanta dostępne są na stronie www.biegfabrykanta.pl oraz na profil imprezy na Facebook’u.

Powiązane Posty