10. Ultra Kamieńsk – wyzwanie dla każdego biegacza

W ostatnią niedzielę lipca odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja biegu Ultra Kamieńsk, oferująca uczestnikom trzy różne dystanse do wyboru. To idealna okazja, aby sprawdzić swoje możliwości na malowniczych trasach najwyższego szczytu centralnej Polski. Zapisy cały czas trwają, a formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.ultrakamiensk.pl

Jaki dystans wybrać?

Wzorem ubiegłego roku wszystkie trzy dystanse wystartują tego samego dnia czyli 28 lipca z terenu Ośrodka Sportu i Rekreacji „Góra Kamieńsk”. Zawodnicy do wyboru mają trasy na dystansie od 10 km do 50 km.

Górska Dyszka czyli 10 km to idealny dystans dla początkujących biegaczy, którzy chcą spróbować swoich sił na Górze Kamieńsk. Trasa łączy przyjemność biegania z umiarkowanym wysiłkiem, stanowiąc doskonały pierwszy krok w świat biegów górskich. Zbiegi i podbiegi dadzą dużo frajdy zarówno początkującym jak i doświadczonym biegaczom.

Półmaraton z hakiem to pętla o długości 25 km – dla tych, którzy poszukują większych wyzwań i dłuższej przygody. Trasa oferuje zróżnicowany teren, od długich zbiegów i podbiegów z ciekawymi widokami, po zmienną nawierzchnię co zapewnia niezapomniane wrażenia na każdym kilometrze.

Ultra Kamieńsk to tak naprawdę dwie pętle po 25 km. Dystans dla doświadczonych zawodników pragnących przetestować swoje granice wytrzymałości, ale również dla tych którzy chcą zacząć przygodę z biegami ultra.

Dlaczego warto zmierzyć się z Górą Kamieńsk?

Unikalne trasy – malownicze i wymagające odcinki na najwyższym szczycie centralnej Polski oferują niezapomniane wrażenia biegowe z długimi podbiegami i zbiegami. Wszystkie trzy dystanse łączy kultowy już podbieg i zbieg pod stok narciarski.

Dogodna lokalizacja – Góra Kamieńsk, położona jest zaledwie parę kilometrów od autostrady, dzięki czemu jest łatwo dostępna dla zawodników z różnych zakątków Polski.

Oryginalne medale – tradycją jest, że na mecie wszystkich dystansów zawodnicy otrzymują specjalnie zaprojektowane gliniane medale wykonane przez Warsztat Gancarski Rodziny Konopczyńskich z Bolimowa.

Dziesięcioletnia tradycja – bieg organizowany od 10 lat cieszy się dużą popularnością i renomą wśród biegaczy. Każda edycja przynosi coś nowego, co roku na górę Kamieńsk wracają stali bywalcy imprezy, ale również nowi zawodnicy, którzy chcą sprawdzić się na najwyższej górze w centralnej Polsce.

To już 10 lat od pierwszej edycji, którą zorganizowaliśmy na Górze Kamieńsk. Fajnie, że impreza wpisała się na stałe do kalendarza. Przez dekadę szukaliśmy wielu rozwiązań, tras, tak żeby bieg był jeszcze bardziej atrakcyjny – mówi Bartłomiej Sobecki organizator Ultra Kamieńsk – jubileusz zobowiązuje, więc szykujemy kilka niespodzianek na trasie zawodów, które urozmaicą rywalizację na najwyższej górze w centrum Polski.

Organizatorem 10. Ultra Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorem OSIR Góra Kamieńsk oraz Nadleśnictwo Bełchatów. Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl oraz na profilu biegu na Facebook’u

Powiązane Posty