10. Bieg Fabrykanta od mili do 10 km

10. Bieg Fabrykanta odbędzie się już 28 sierpnia. W ramach imprezy rozegrane zostaną biegi dla dzieci oraz Bieg Grohmana na dystansie jednej mili. Będzie to pierwszy uliczny bieg w Łodzi po roku przerwy! Do zawodów zgłosiło się już blisko 800 biegaczy z Polski i z zagranicy. Zapisy cały czas trwają na stronie www.biegfabrykanta.pl

Bieg Grohmana czyli szybka mila z akcją charytatywną

Od 4 lat, podczas Biegu Fabrykanta, odbywa się rywalizacja na dystansie jednej mili w ramach Biegu Grohmana, którego inicjatorem jest Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wydarzenie to przyciąga na start zarówno najszybszych zawodników w Polsce, których kuszą wysokie nagrody finansowe (1 miejsce – 1500 zł, 2 miejsce – 1000 zł, 3 miejsce – 750 zł) jak i biegaczy, którzy chcą spróbować sił na tym nietypowym dystansie. Bieg Grohmana to nie tylko rywalizacja sportowa, od samego początku imprezie towarzyszy akcja charytatywna – w tym roku całe zebrane wpisowe zostaje podwojone przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i przekazane na rehabilitację podopiecznego Fundacji Promień Radości.

Cieszymy się, że po roku przerwy spowodowanej pandemią w tym roku znów nasz kompleks przy Tymienieckiego w Łodzi będzie gościł miłośników biegania, właściwie w każdej kategorii wiekowej. Biegi w Łódzkiej Strefie łączą pokolenia, a nagrody trafiają nie tylko dla zwycięzców, ale także do potrzebujących. Co roku na starcie pojawia się kila tysięcy uczestników, a biegi wpisały się już na stałe w łódzką mapę biegów – mówi Marek Michalik, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. 

To dla mnie wyjątkowy wyścig, ponieważ jubileuszowy. Spotykamy się z biegaczami na Księżym Młynie już po raz 10. Gdy zaczynaliśmy w 2011 roku nie spodziewałem się, że impreza zostanie tak ciepło przyjęta przez uczestników i osiągnie takie rozmiary. Wydarzenie cały czas się rozwija, na przestrzeni lat z bardzo lokalne stało się ogólnopolskim, a nawet startują zawodnicy z zagranicy – mówi Bartłomiej Sobecki, organizator biegu.

Bieg Fabrykanta po raz dziesiąty!

Limit uczestników w tegorocznym Biegu Fabrykanta wynosi 500 biegaczy! Na listach startowych zostały ostatnie wolne miejsca. Jeśli planujecie sprawdzić się na 10 km na koniec wakacji, pobiec w jednej z najstarszych części Łodzi, warto zapisać się już dziś i stanąć na starcie jubileuszowego Biegu Fabrykanta. W uzyskaniu rezultatów na trasie pomagać będą pacemakerzy, którzy poprowadzą grupy na czasy: 40, 45, 50, 55, 60 minut.

Co roku na koniec wakacji w swój kalendarz startów wpisany mam Bieg Fabrykanta, który wygrałem dwukrotnie – mówi Krzysztof Pietrzyk, który stanie na starcie po raz dziesiąty – ciekawa trasa, kameralna atmosfera, biegi towarzyszące, start i meta na terenach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i oryginalny medal to atut Biegu Fabrykanta. Fajnie jest też obserwować jak, na przestrzeni dekady, bieg się rozwija wraz ze zmianami na terenach Księżego Młyna.

Biegi Małego Fabrykanta

W tym roku rywalizację w 10. Biegu Fabrykanta, jako pierwsze, rozpoczną dzieci, których zmagania zaczną się o godzinie 15:00. Na starcie stanie 200 uczestników, którzy będą rywalizować w czterech kategoriach wiekowych. Trasy biegów dziecięcych wyznaczone będą na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzieci startujące w biegach „Małego Fabrykanta” na mecie otrzymają pamiątkowe medale i słodki poczęstunek, a najlepsi statuetki. Bieg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, limit zapisów już został wyczerpany dwa tygodnie temu i zapisy zostały zamknięte.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizacją Biegu Fabrykanta w dniu 28 sierpnia 2021 r. wyłączone z ruchu zostaną następujące ulice: Tymienieckiego (od Kilińskiego do Magazynowej) w godzinach 15:00 – 21:00, Targowa, Fabryczna, Magazynowa oraz Plac Zwycięstwa w godzinach 17:30 – 21:00.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a impreza odbywa się przy wsparciu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łodzi. Bieg Fabrykanta jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta Łodzi. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie znajdują się najważniejsze informacje dotyczące Biegu Fabrykanta – www.biegfabrykanta.pl oraz na nasz profil na Facebook’u.

Powiązane Posty