Trening z mistrzynią!

5610 12 maja na pabianickiej „Strzelnicy” odbył się kolejny z zaplanowanych otwartych treningów z mistrzem. Trening poprowadziła Milena Grabska Grzegorczyk i Bartek Grzegorczyk. Milena jest reprezentantką Polski i drużynową medalistką Mistrzostw Europy i Świata w biegu 24-godzinnym. Wspólnie prowadzą bloga o bieganiu „Długa Ścieżka”. Organizatorem zabawy był Pabianicki Klub „O co biega”.

- To kolejny sprawdzian przed planowanymi w czerwcu Mistrzostwami Polski w biegu na 100km – powiedział Piotr Kardas z Klubu „O co biega” dyrektor zawodów UltraPark Weekend. Choć poprowadzony w luźnej atmosferze, to jednak był bardzo mocny. Brak słońca i lekkie ochłodzenie nie zniechęciło uczestników, którzy przybyli do Pabianic z całego województwa. Był to jeden z ostatnich tak długich treningów – podsumowali uczestnicy. Dwudziestu uczestników wybiegało tego dnia wspólnie ponad 300km. 

-  Jeden z najbardziej udanych treningów w moim życiu!  Dostałem zastrzyk potężnej motywacji i dobrych rad. Dziękuję za wspaniały trening, atmosferę i poczęstunek! Oby więcej takich treningów – wspomniał Kamil Tust biegacz przygotowujący się do startu na 50km.

W czerwcu Pabianice będą gospodarzem Mistrzostw Polski w biegu na 100km. Podczas trzydniowej imprezy rozegrane zostaną również zawody w biegu 48-godzinnym (jedyny tego typu zawody w Polsce) oraz ultramaraton 50km. Zachęcamy miłośników biegania do uczestnictwa zwłaszcza w tej ostatniej konkurencji.  Przygotowaliśmy dla Pabianiczan chcących sprawdzić się na tym dystansie ciekawą promocję. – mówi Robert Lewera, prezes Klubu „O co biega”. Warto przypomnieć, że aby stać się właścicielem wspaniałego medalu i być sklasyfikowanym, nie trzeba przebiec całego 50km dystansu. 

Mistrzostwa Polski zostaną rozegrane na terenie Parku Wolności. Biegacze będą się zmagali na pętli o długości nieco ponad 1500m. Leśny charakter parku i gładka asfaltowa ścieżka po której będą biegać są jego wyjątkowym atutem. 

W biegach wystartuje kilkunastu medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata ! Warto zapisać się na UltraPark Weekend, aby po prostu pobiec, czy porozmawiać z utytułowanymi zawodnikami, reprezentantami Polski w biegach ultra.

Regulamin i zapisy na stronie: www.ultrapark.pl

Opublikowano w: