Ultra i Góry

Rekord frekwencji, rekordy trasy czyli trzecia odsłona Ultra Kamieńsk!

5109 Na starcie trzeciej edycji Ultra Kamieńsk stanęła rekordowa liczba 278 zawodników. Po raz pierwszy w historii imprezy pogoda pozwoliła na uzyskanie dobrych rezultatów, o czym świadczą pobite rekordy trasy oraz ilość finiszerów na mecie. Na dystansie ultra wystartowało 67 biegaczy, z których najszybszy okazał się zwycięzca ubiegłorocznych zawodów Janusz Cłapiński, który ustanowił nowy rekord trasy pokonując 50 km w czasie 4:18:11.

Opublikowano w:

W niedzielę Górę Kamieńsk zdominują biegacze – startuje 3. Ultra Kamieńsk

5100 Trzecia edycja letniej odsłony Ultra Kamieńsk odbędzie się w najbliższą niedzielę. Na starcie górskiego biegu ultra w centralnej Polsce stanie rekordowa liczba ponad 300 zawodników z całej Polski. Trasa zawodów jak co roku wytyczona została na terenie Góry Kamieńsk położonej na obszarze gminy Kamieńsk. Zawodnicy do wyboru mają dwa dystanse: 25 km i 50 km.

Piotr Jóźwiak wygrywa K-B-L - 110 KM!

5091 W miniony weekend odbył się Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich w którym wystartowało łącznie ponad 1000 zawodników! Na starcie nie zabrakło biegaczy z województwa łódzkiego startujących na dystansie od 240 km do 10 km. Po raz drugi z rzędu rywalizację na 110 km wygrał Piotr Jóźwiak z Łodzi, który na mecie zameldował się po 12:01:31. Trasa biegu prowadziła z Kudowy Zdrój do Lądka Zdrój.

Kolejny "łódzki góral" na podium czyli Michał Stawski wygrywa letnią Triadę!

5030 Letnia Triada to etapowy bieg górski poprowadzony przez Pieniny, Beskid Sądecki oraz Gorce. Tegoroczna edycja odbyła się w pierwszy weekend lipca i składała się z trzech etapów, zawodnicy mieli do wybory kilka dystansów od 50 km do 105 km. Na starcie Triada 50 stanął dobrze znany biegacz w Łodzi i okolicy Michał Stawski (rekord życiowy na 5000 m – 14:17), który okazał się bezkonkurencyjny na wszystkich trzech etapach pokonując je w łącznym czasie 4:37:03 ( 17 km – 01:24:36, 11 km – 00:54:30,  22 km – 02:17:57). Gratulujemy!

Maurycy Oleksiewicz wygrywa Maraton Karkonoski !

5028 W minioną sobotę w Szklarskiej Porębie odbył się jeden z najpopularniejszych biegów górskich w Polsce – Maraton Karkonoski. Blisko 52 km trasę prowadzącą m.in. przez Śnieżne Kotły, Śnieżkę ukończyło 434 zawodników. Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Maurycy Oleksiewicz, który prowadził od startu do mety uzyskując czas 4:49:50. W Karkonoskim Maratonie wystartowała sporo grupa zawodników z Łodzi i okolic – szczegóły znajdziecie w wynikach imprezy.