Psie zaprzęgi

Mistrzostwa Polski w wyścigach psich zaprzęgów - 28-29.10 w Klukach

5180 W najbliższy weekend w Klukach koło Bełchatowa odbędą się Mistrzostwa Polski  w wyścigach psich zaprzęgów. W imprezie wystartują najlepsi polscy zawodnicy, w tym mistrzowie świata i Europy.

Zawody zostaną rozegrane zarówno w klasach z jednym z psem – jak chociażby bikejoring (rower z psem) czy canicross (bieg z psem), ale też w najbardziej widowiskowych klasach wielopsich zaprzęgów (do 8 psów w zaprzęgu). Odbędzie się również Bieg Samojeda, czyli wyścig dla dzieci (dzieci biegną z psami).

Opublikowano w:

Dog Orient czyli pobiegaj z psem na orientację

4966 W najbliższą sobotę (27.05) na terenie Lasu Łagiewnickiego w Łodzi odbędą się zawody Dog Orient czyli impreza dla miłośników  aktywności z psami. Start i meta zlokalizowane będą na terenie Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ulicy Wycieczkowej 86 w Łodzi. Zawodnicy do pokonania będą mieć dystans od 10 km do 25 km. Do zawodów zgłosiło się już ponad 160 zawodników.

Opublikowano w:

Zawodnicy KS Alaska z medalami Mistrzostw Łotwy w wyścigach psich zaprzęgów

4713 W dniach 22-23 października odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Łotwy w wyścigach psich zaprzęgów, w których wystartowali reprezentanci 8 krajów. Trasy zawodów o długości  4,3 km wytyczone były na terenach gminy Adazi nieopodal Rygi. W imprezie wystartowali zawodnicy z Polski, Mariusz Kostrzewa i Bartłomiej Sobecki z Klubu Sportowego Alaska oraz Marek Rogalski – Janc z Watahy Północy.

Opublikowano w:

Bieg na 6 Łap

4319 Sobotni Drugi Bieg na 6 Łap przyciągnął do schroniska Medor w Zgierzu 60 spacerowiczów/biegaczy. Każdy z nich spędził aktywnie czas z podopiecznymi schroniska. Na spacer do pobliskiego lasku wyszło ponad 100 psiaków ! Niektóre z nich załapały się na drugą turę spaceru. Wytrwali Spacerowicze wychodzili na trasę kilkukrotnie. Uradowane psie mordki wracały do schroniska z jęzorami na wierzchu. Uczestnicy robili zdjęcia, kręcili filmiki. A wszystko po to, aby pomóc znaleźć dom swoim spacerowym partnerom.

Opublikowano w:

Drugi Bieg na 6 Łap już 16 kwietnia !

4301 Bieg na 6 łap to akcja, która ma aktywizować psy ze schronisk poprzez wspólne bieganie. Biegamy/spacerujemy z psiakiem ze schroniska. Tak jak wcześniej przygotujemy dla Was dwie trasy biegowo/spacerowa (dłuższa) i spacerowa (krótsza). Psiaki na spacer wydajemy w godzinach 11-13:30. Młodzież między 14 a 18 rokiem życia może brać udział w wydarzeniu bez opiekuna. Dzieci poniżej 14 lat muszą być pod opieką osoby dorosłej. Mam nadzieję, że tego dnia będziecie razem z nami.

Opublikowano w:
Subskrybuje zawartość