Psie zaprzęgi

Dog Orient czyli pobiegaj z psem na orientację

4966 W najbliższą sobotę (27.05) na terenie Lasu Łagiewnickiego w Łodzi odbędą się zawody Dog Orient czyli impreza dla miłośników  aktywności z psami. Start i meta zlokalizowane będą na terenie Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ulicy Wycieczkowej 86 w Łodzi. Zawodnicy do pokonania będą mieć dystans od 10 km do 25 km. Do zawodów zgłosiło się już ponad 160 zawodników.

Opublikowano w:

Zawodnicy KS Alaska z medalami Mistrzostw Łotwy w wyścigach psich zaprzęgów

4713 W dniach 22-23 października odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Łotwy w wyścigach psich zaprzęgów, w których wystartowali reprezentanci 8 krajów. Trasy zawodów o długości  4,3 km wytyczone były na terenach gminy Adazi nieopodal Rygi. W imprezie wystartowali zawodnicy z Polski, Mariusz Kostrzewa i Bartłomiej Sobecki z Klubu Sportowego Alaska oraz Marek Rogalski – Janc z Watahy Północy.

Opublikowano w:

Bieg na 6 Łap

4319 Sobotni Drugi Bieg na 6 Łap przyciągnął do schroniska Medor w Zgierzu 60 spacerowiczów/biegaczy. Każdy z nich spędził aktywnie czas z podopiecznymi schroniska. Na spacer do pobliskiego lasku wyszło ponad 100 psiaków ! Niektóre z nich załapały się na drugą turę spaceru. Wytrwali Spacerowicze wychodzili na trasę kilkukrotnie. Uradowane psie mordki wracały do schroniska z jęzorami na wierzchu. Uczestnicy robili zdjęcia, kręcili filmiki. A wszystko po to, aby pomóc znaleźć dom swoim spacerowym partnerom.

Opublikowano w:

Drugi Bieg na 6 Łap już 16 kwietnia !

4301 Bieg na 6 łap to akcja, która ma aktywizować psy ze schronisk poprzez wspólne bieganie. Biegamy/spacerujemy z psiakiem ze schroniska. Tak jak wcześniej przygotujemy dla Was dwie trasy biegowo/spacerowa (dłuższa) i spacerowa (krótsza). Psiaki na spacer wydajemy w godzinach 11-13:30. Młodzież między 14 a 18 rokiem życia może brać udział w wydarzeniu bez opiekuna. Dzieci poniżej 14 lat muszą być pod opieką osoby dorosłej. Mam nadzieję, że tego dnia będziecie razem z nami.

Opublikowano w:

Bieg na 6 Łap

4227

W schronisku Medor w Zgierzu po raz pierwszy w najbliższą sobotę odbędzie się Bieg na 6 łap. Jest to akcja, w której miłośnicy aktywności fizycznej biegają z psiakami ze schronisk dla zwierząt. Organizowana jest od trzech lat w 31 miejscowościach. Dla nas jest to trening, dla psów ruch i szansa na adopcję. Serdecznie zapraszamy.

 

Opublikowano w:
Subskrybuje zawartość