Rekord frekwencji podczas II Półmaratonu Skierniewickiego

W ostatnią sobotę czerwca odbył się II Półmaraton Skierniewicki nad zalewem Zadębie. Na starcie biegu stanęła rekordowa liczba 256 uczestników z Polski i Ukrainy. Trasa zawodów wytyczna została wokół zalewu, do pokonania były cztery duże okrążenia i jedno małe. Po pokonaniu pierwszych 5 km uciekło dwóch zawodników, którzy do samego końca walczyli o triumf w zawodach – jako pierwszy linię mety minął Rafał Czarnecki, a drugi był Krzysztof Pietrzyk, trzecie miejsce zajął zawodnik z Ukrainy Yuriy Blahodir. W rywalizacji kobiet od samego startu mocne tempo narzuciła Monika Kaczmarek, która wygrała z czasem 1:29:51 wyprzedziła drugą na mecie Olgę Kazimierową o ponad 4 minuty, na trzecim miejscu finiszowała Zofia Chądzyńska. Na mecie oprócz pamiątkowego medalu wszyscy uczestnicy otrzymali „koszyk” truskawek. Na zakończenie wśród wszystkich uczestników rozlosowano rower górski oraz pięć nagród pieniężnych o wartości 200 zł.

Zachęcamy do zapoznania się z zdjęciami autorstwa INES oraz wynikami z II Półmaratonu Skierniewickiego