Orientacja sportowa

 

ORIENTACJA SPORTOWA

Orientację sportową możesz uprawiać w każdym wieku, bez względu na to, czy lubisz biegać, jeździć na rowerze, nartach, czy poruszasz się na wózku inwalidzkim. Jest to sport zarówno dla osób, które chcą wyczynowo trenować jak i dla tych, które pragną po prostu aktywnie spędzić czas na łonie natury.

A więc uwolnij swój potencjał i poznaj sport dla siebie! Żadna inna aktywność nie zaraża tak pasją i energią całe rodziny i pokolenia!

BIEG NA ORIENTACJĘ

Bieg na Orientację to przede wszystkim nawigacja w terenie, która wiąże się z kilkoma nieodłącznymi elementami: MAPA- to dzięki niej możemy orientować się w terenie, wspomagając się KOMPASEM. Na mapie zaznaczone są PUNKTY KONTROLNE, które musimy potwierdzić w odpowiedniej kolejności w jak najkrótszym czasie.

Każdy start jest niepowtarzalny, gdyż trasy przed zawodami objęte są tajemnicą i projektuje się je na konkretny bieg. Dlatego zawsze możemy sprawdzić swoje umiejętności wyboru wariantu.

Sztuką jest odnalezienie równowagi pomiędzy szybkim biegiem, a poprawnym odczytywaniem mapy i nawigowaniem w terenie. Dlatego jest to sport dla ludzi myślących, a doping nie wchodzi w grę- nawet jeśli jesteś najszybszym biegaczem świata, nie poradzisz sobie z mapą biegnąc zbyt szybko.

autor: Witek Jasiński - www.jasinka.blogspot.com

66