Łódź Maraton

Ponad 6000 biegaczy na mecie DOZ Maraton Łódź!

5596 Około 6,5 tys. zawodników z Polski i zagranicy wzięło udział w DOZ Maratonie Łódź. Trzydniowe święto biegania zakończyła rywalizacja biegaczy na dystansach: maratońskim oraz na 10 km. W niedzielę na trasę wyruszyli też uczestnicy sztafet. Na królewskim dystansie najszybszy okazał się Etiopczyk Getaye Fissehy Gelawa, który uzyskał czas: 2:14,39 s wyprzedzając reprezentanta Polski Andrzeja Rogiewicza oraz Ukraińca Yurija Rusyuka. Wśród kobiet triumfowała prowadząca od startu do mety Dominika Stelmach..

Opublikowano w:

DOZ Maraton Łódź już w niedzielę!

5595 Już w najbliższą niedzielę w Łodzi odbędzie się święto wszystkich miłośników biegania - DOZ Maraton. Na królewskim dystansie wystartuje ok. 1,7 tys. osób. Kolejne 3 tys. wystartuje w biegu na 10 km. 

Wzorem poprzedniej edycji imprezy, dystans maratoński będzie można pokonać również na raty w ramach sześcioosobowych sztafet. Podczas DOZ Maraton Łódź odbędzie się również bieg na 10km. Tradycyjnie rozegrane zostaną również zawody dla dzieci i młodzieży Kids Run.

Opublikowano w:

Ponad 2600 zawodników na listach startowych DOZ Maratonu Łódź

5558 Już ponad 2600 osób opłaciło swój udział w kolejnej edycji DOZ Maratonu Łódź. Na liście startowej maratonu widnieje 1100 zapisanych i opłaconych biegaczy. Organizatorzy mają nadzieję, że 7 kwietnia na starcie królewskiego dystansu stanie co najmniej ponad dwa razy tyle uczestników. W organizację maratonu ponownie zaangażowały się władze Łodzi. Oprócz wsparcia finansowego, chcą przyciągnąć większą liczbę biegaczy, proponując darmową komunikację oraz zniżki do instytucji miejskich.

Opublikowano w:

Znamy trasę DOZ Maraton Łódź!

5543 7 kwietnia odbędzie się kolejna edycja DOZ Maratonu Łódź. Magnesem, który ma przyciągnąć większą liczbę uczestników, będzie nowa, zmodyfikowana trasa, oparta o najbardziej atrakcyjne miejsca na mapie miasta.  Według nowych organizatorów maratonu, przygotowania do kwietniowej imprezy przebiegają zgodnie z planem. W porównaniu do poprzednich lat, bardzo szybko udało się przygotować plan trasy, a następnie uzyskać zgody wszystkich służ miejskich.

Opublikowano w:

Wystartowały zapisy na DOZ Maraton Łódź!!!

5516 DOZ Maraton Łódź odbędzie się 7 kwietnia.. Organizatorzy przygotowują dla zawodników nową ciekawą a co najważniejsze szybką trasę z 40 punktami kibicowania. Nowa formuła imprezy, oprócz rywalizacji na dystansie 42 km 195 m, daje możliwość startu w biegach towarzyszących na 10 km i sztafecie Ekiden. Właśnie wystartowały zapisy do wszystkich biegów, formularz dostępny jest na stronie www.lodzmaraton.pl

Opublikowano w:
Subskrybuje zawartość