8. Jesienny Cross Przyjaźni przeszedł do historii!

2951 Przy słonecznej pogodzie w pięknej jesiennej scenerii na terenie Hotelu nad Mrogą i na duktach leśnych wokół akwenu wodnego na Rochnie, LKS Koluszki po raz 8. przeprowadził bieg przyjaźni koluszkowsko-brzezińskiej, wystartowało blisko 70 zawodników z Bogdanki, Gałkówka, Będzelina, Brzezin, Słotwin, Rochny, Długiego, Kędziorek, Różycy,  Łodzi, Stefanowa, Justynowa, Leosina, Przanowic, Zalesia i Koluszek. W ciągu 8. lat biegów przyjaźni w zawodach wystartowało blisko 800 zawodników z województwa łódzkiego,  najwięcej z zaprzyjaźnionych gmin Koluszek i Brzezin. 

Biegi cieszą  się dość dużą popularnością wśród dzieci, rodziców jak i mediów. Trzykrotnie wizytowała nas regionalna telewizja, nasz bieg pokazywany był w teleexpressie i w łódzkiej trójce.

Po każdym z biegów pozytywnie o nim było też w regionalnych gazetach. 

Wyniki ósmego crossu:

Bieg 100 m.

Dziewczęta 2-5 lat

I miejsce Milena Płocka Koluszki

II miejsce Małgorzata Kazimierczak Bogdanka

III miejsce Maja Juga Łódź

IV miejsce Antonina Kopyś Gałków Duży

V miejsce Lena Kopyś Gałków Duży

Chłopcy  

I miejsce Fabian Racz Koluszki

II miejsce Karol Szewczyk Koluszki

 

Dziewczęta 6-7 lat

I miejsce Weronika Skrzyńska Brzeziny

II miejsce Anna Szulc Będzelin

III miejsce  Aleksandra Wypych   Koluszki

IV miejsce Martyna Drzewiecka Słotwiny

V miejsce Sylwia Janik Koluszki

VI miejsce Nikola Racz Koluszki

VII miejsce Wiktoria Wojciechowska Koluszki

VIII miejsce Anna Chruścielewska Koluszki

 

Chłopcy 6-7 lat

I miejsce  Mieszko Jarzębski Łódź

II miejsce Dawid Juga Łódź

II miejsce Alan Maciejewski Koluszki

IV miejsce Damian Kobyłecki Gałków Duży

V miejsce Nikolas Szczepaniak Rochna

VI miejsce Mateusz Bankowski Gałków Duży

VII miejsce Adam Witczak Koluszki

 

Bieg 200 m.

Dziewczęta 8-9 lat

I miejsce Julia Gajewska Koluszki

II miejsce Emilia Piera Różyca

III miejsce Oliwia Tomczak Rochna

IV miejsce  Magdalena Budlewska Długie

V miejsce Małgorzata Lijek Koluszki

VI miejsce Weronika Witczak Koluszki

VII miejsce Natalia Chruścielewska Koluszki

VIII miejsce Oliwia Racz Koluszki

 Chłopcy

I miejsce  Damian Depta Stefanów

II miejsce Łukasz Bankowski Gałków Duży

III miejsce Kamil Depta Stefanów

IV miejsce Kacper Barwiński Koluszki

 

Bieg 400 m.

Dziewczęta 10-11 lat

I miejsce Patrycja Czuj Leosin

II miejsce Julia Kobyłecka Gałków Duży

III miejsce Wiktoria Kaczmarek Koluszki

IV miejsce Wiktoria Witczak Borowa

V miejsce Marzena Kacprzak Koluszki

 

Chłopcy

I miejsce Patryk Grzejszczyk Koluszki

II miejsce Dawid Drużdż Gałków Duży

III miejsce Makary Krawczyk Koluszki

IV miejsce Franciszek Kobus Puchała Koluszki

 

Bieg 800 m.

Dziewczęta 12-13 lat

I miejsce Anita Krasińska Łódź

II miejsce Klaudia Sobczak Koluszki

III miejsce Wiktoria Drzewiecka Słotwiny

IV miejsce Julia Golińska Bogdanka

Chłopcy

I miejsce Mariusz Piera Różyca

II miejsce Michał Bankowski Gałków Duży

III miejsce Hubert Grzejszczyk Koluszki

Bieg 1000 m.

Dziewczęta 14-16 lat

I miejsce  Magdalena Pierzchała Justynów

 

Chłopcy

I miejsce Michał Wieczorek Przanowice

II miejsce Kamil Plesiak Łódź

III miejsce Michał Wiktorek Kędziorki

 

Bieg 5000m.

Kobiety 21-30 lat

I miejsce Martyna Jóźwikowska Zalesie

Mężczyźni 21-30 lat

I miejsce Błażej Skowroński Koluszki (19,17)

II miejsce Marcin Olczyk Koluszki (26,02)

Kobiety 31-40 lat

Monika Glonek-Sikora Redzeń Stary (223,20)

Mężczyźni 31-40 lat

I miejsce Rafał Kazimierczak Bogdanka(19,50)

II miejsce Mariusz Racz Koluszki (22,42)

III miejsce Mariusz Wojdal Koluszki (22,51)

Kobiety 41-50 lat

I miejsce Małgorzata Jagiełło Koluszki (23,28)

II miejsce Joanna Mędrek Koluszki (33,23)

III miejsce Wiesława Chruścielewska Koluszki

Mężczyźni 41-50

I miejsce Waldemar Kotynia Koluszki 22,19

Mężczyźni 51 +

Jacek Balicki Nowosolna (25,42)

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, były też słodycze i kiełbaska z rożna. Najlepsi biegacze otrzymali  puchary, medale i nagrody wręczane przez burmistrza Koluszek Waldemara Chałata, przewodniczącego Rady Miejskiej Sławomira Sokołowskiego, działaczy LKS Koluszki Piotra Mroza, Krzysztofa Dobrogoszcza i sędziego głównego Antoniego Tomczyka. 

Nie byłoby możliwości przeprowadzenia tej kameralnej imprezy i tych minionych zawodów gdyby nie pomoc kierownictwa Hotelu nad Mrogą, Urzędu Miejskiego w Koluszkach, działaczy LKS Koluszki i sponsorów m.in. Państwa Renaty i Piotra Petrykowskich, Pani Małgorzaty Jatczak, Państwa Anny i Tomasza Tomczyk, firmy TOM-SPORT. Wszystkim w imieniu własnym a myślę też i zawodników  serdecznie dziękuję.  

Antoni Tomczyk 

Opublikowano w: