Korona Pabianice

Ruszają zapisy na "12 godzin z Koroną"

2679 W poniedziałek 21 lipca rozpoczynamy zapisy do biegu 12 godzinnego rozgrywanego na terenie Pabianic. To już 2 edycja imprezy "12h z Koroną". Zawody mają charakter koleżeński, można je przebiec, przejść z kijami nordic walking, a także po prostu przejść pieszo.. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć przynajmniej 1 okrążenie. Możesz także spróbować swoich sił przez całe 12 godzin. W każdej chwili możesz zejść z trasy, odpocząć i wrócić do rywalizacji. Na zawodników czekają ciasteczka, woda i izotoniki.

Opublikowano w:

Krótkie sprawozdanie Pawła z "włoskiej roboty".

2242 Zakończenie sezonu 2013 – mój 6 start maratoński i 3 w tym roku – wybór padł na 30 edycję maratonu we Florencji rozgrywanego w ostatnią niedzielę listopada. Perypetie zdrowotne – w ciągu 11 ostatnich tygodni dwa pierwsze przeleżałem z gorączką w łóżku łykając antybiotyki, po kolejnych dwóch tygodniach zakończonych startem w Koszycach, pustosząca organizm czterotygodniowa terapia antybiotykowa – nakazywały podchodzić do tego startu z bardzo dużą dozą ostrożności. Kolebka renesansu powitała nas w czwartek chłodem i deszczem.

Opublikowano w:

Bieg dla Lenki

2119 Organizatorem nietypowego biegu jest Korona Pabianice. – Pomysł podpowiedział nam pabianiczanin Maciek Błażejewski, uczestnik maratonów i triathlonów na terenie całego kraju - informuje Michał Pawlak z Korony Pabianice.  To bieg koleżeński. Jeden z wielu w Polsce. Przyłączamy się tą imprezą do rodziców Lenki Marchewicz z Trójmiasta i innych dzieci chorych na nieuleczalną chorobę - gangliozydozę.

Opublikowano w:

IX Bieg Katorżnika czyli dlaczego do wojska nie chciałem

2058 Zawsze z wojskiem miałem na bakier. Nie chciałem tam iść bo to świry i wydają rozkazy, ja tego nie lubię. Ale skoro gdzieś w buszu można z nimi rywalizować na miarę swoich możliwości to czemu nie spróbować? Komfort i bezpieczeństwo zostały w domu. Podróż do Kokotka pod Lublińcem bez przygód, trasa na sam Kokotek dobrze opisana na stronie, więc bez problemu docieram na miejsce przed startem grupy o 13. Pytam czy już wrócił ktoś z grupy na 11 i dostaje odpowiedź, że w tym roku ponownie wydłużono trasę i z 10 km zrobiło się ok 13km.

Opublikowano w:

Korona Pabianice na Biegu Marduły

1908 Przychodzi taki czas w życiu człowieka, że musi trzeźwo spojrzeć na rzeczywistość i zweryfikować swoje dziecięce marzenia przez pryzmat umiejętności, możliwość, znajomości itp. Pewnego razu przeglądałem wytyczne dotyczące pracy jako ratownik TOPRu. Znalazłem zapis dotyczący sprawności fizycznej - wbiegnięcie na szczyt Kasprowego Wierchu (1987 m.n.p.m). Pomyślałem sobie to jest niemożliwe...Następnie poprosiłem brata żebyśmy w wakacje wybrali się w Tatry.

Opublikowano w:
Subskrybuje zawartość