Kobietki też biegają

International Goral Maraton - relacja Kasi Żbikowskiej - Jusis

2658 Wybierając się na Goral Marathon do Istebnej myślałam o tym biegu jak o imprezie Polskiej (chociaż wiedziałam, że trasa przebiegać będzie na granicy trzech Państw –Polski, Czech i Słowacji). Teraz jednak nie mam wątpliwości, że imprezę tą należy zaliczyć do międzynarodowych… Dlaczego? Ponieważ atmosfera była międzynarodowa, a informacje i komunikaty w większości w języku słowackim. Czułam się trochę jak zagranicą. Ale przejdźmy do rzeczy…

Na początek kilka osobistych refleksji:

Opublikowano w:

O akcji Kobietki Biegają w Łodzi

1338 Inicjatywa „Kobietki Biegają... w Łodzi” ma na celu propagowanie biegania wśród kobiet. W ramach akcji prowadzimy bezpłatne spotkania biegowe dla kobiet. Treningi skierowane są głównie do początkujących biegaczek a prowadzone przez doświadczonych pasjonatów biegania. Grupa „Kobietki Biegają… w Łodzi” spotyka się przed wejściem do Aquaparku FALA przy ul. Al. Unii Lubelskiej 4 w każdą środę  o godzinie 18:00 (bez względu na warunki atmosferyczne.

Opublikowano w:

VI Ekologiczny Bieg do Gorących Źródeł w Uniejowie - relacja Pauliny Kubiak

1362 Impreza odbyła się 21 października 2012r. Rekordowa frekwencja dopisała – aż 800 biegaczy (a na liście strartowej prawie 1000) więc zainteresowanie rośnie! Zacznę od tego, że jest to dla mnie bardzo sentymentalny bieg ze względu na to, że rok temu po raz pierwszy stanełam na lini startu. Dla mnie minął już rok - bardzo owocny oraz efektywny.

Opublikowano w:

Spotkania biegowe "Kobietki Biegają..."

1338 Chcesz biegać, ale nie czujesz się bezpiecznie w ciemnym parku? Słusznie. Nie biegaj sama! Brak Ci motywacji zaraź się naszą pasją! Boisz się brzydkiej pogody, razem raźniej! Nie wiesz jak trenować, korzystaj z naszego doświadczenia. Zapraszamy na bezpłatne spotkania biegowe dla początkujących kobiet pod hasłem: Kobietki Biegają ...

Opublikowano w:

Jak to kiedyś było z tym bieganiem kobiet...

949 Niedawno mój znajomy przesłał mi cytat z pewnej książki o lekkiej atletyce kobiet z 1926 roku! Cytat tak mnie rozbawił, że zainspirowało mnie to do pożyczenia tego zacnego opracowania i przytoczenia jego fragmentów na łamach "Kobietek". Jeśli wciąż narzekasz na brak równouprawnienia, buntujesz się, że nagrody na biegach bywają nierówne (nas to wkurza, a jakże!), jeśli usłyszałaś ostatnio jakiś dziwny komentarz na temat swojego biegania - przeczytaj to i... odetchnij z ulgą!
 

Opublikowano w:
Subskrybuje zawartość