IX Światowy Dzień Biegania - 11 listopada 2012 r.

1308 Każdego roku, niedziela najbliższa dacie 8 listopada jest Światowym Dniem Biegania. Jest to dzień dla biegaczy na całym świecie, gdziekolwiek się znajdują, by połączyli się i wspólnie świętowali bieganie. Światowy Dzień Biegania został zainicjowany w 1999 roku przez Billa McDermotta, biegacza z Long Island. Dotychczas w różnego rodzaju biegach z tej okazji (nawet "virtualnych) wzięło udział ponad 10 tysięcy uczestników. Od dziewięciu lat Klub Biegacza Arturówek również wpisuje się w akcję Światowego Dnia Biegania. W tym roku uczcimy ją biegiem na dystansie ~5 km pań i ~10 km panów, na znanej już z tegorocznego Biegu Świętojańskiego trasie, ścieżkami Lasu Łagiewnickiego.
IX Światowy Dzień Biegania będzie też okazją do podsumowania i udekorowania zwycięzców VIII edycji Grand Prix Arturówka.
Start i meta biegu będą usytuowane od zachodniej strony Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Arturówek”, od strony stawu, natomiast w samym budynku MOSiR mieścić się będzie biuro zawodów. Bieg zaczynamy o godz. 11, dla ostatniego zawodnika określiliśmy limit czasowy 1h 15min. Po biegu na wszystkich zawodników czekać będzie ciepły posiłek i herbata/woda. Każdy z uczestników, który dotrze do mety będzie miał szansę w losowaniu nagród i upominków. Przed losowaniem jednak zachęcamy do obejrzenia i oklaskiwania najlepszych z najlepszych, czyli zwycięzców Grand Prix Arturówka 2012 pań i panów w kategoriach open, wiekowych i klubowych.
 
Program imprezy:
9.00-10.30 Przyjmowanie zapisów w biurze zawodów
11.00 Start biegu na dystansie ~5 km pań i ~10 km panów
12.15 Zakończenie biegu
12.30 Podsumowanie GPA 2012 - dekoracja zwycięzców
13.00 Dekoracja zwycięzców biegu Światowego Dnia Biegania
13.30 Losowanie nagród i upominków wśród uczestników biegu
14.00 Zamknięcie zawodów
Trasa biegu:
1307
Opublikowano w: