Trening

Scieżka dla biegaczy na Zdrowiu

4487 Dzięki budżetowi obywatelskiemu w parku na Zdrowiu powstanie ścieżka dla biegaczy i wyremontowana zostanie nawierzchnia. Autorem projektu jest Krzysztof Ruciński 

- Projekt ma już gotową dokumentację i wybrany został wykonawca. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, do jesieni będziemy mieli 2km amortyzowanej nawierzchni na Zdrowiu – wyjaśnia pomysłodawca ścieżki na zdrowiu.

Opublikowano w:

Grupa RETKINIA RUN zaprasza

4223 Grupa RETKINIA RUN zaprasza wszystkich miłośników biegania na wspólny trening w każdy piątek- godz 20.15 - zbiórka pod ZOO - 10 km w nienerwowym tempie. IDEĄ NIENERWOWEJ DYSZKI JEST SPOKOJNE BEGANIE. Czas na poznanie się, pogadanie, podzielenie się doświadczeniami, planami, umawianie sie na wspólne starty w zawodach. NIE ŚCIGAMY SIĘ. Biegamy w spokojnym tempie ok 6 min/ km.

Opublikowano w:

Intensywność treningu biegacza

Bieganie jest bardzo proste, (tak mówią ludzie niebiegający) przecież każdy może to robić. Tak, to prawda, zgadzam się. Mówią też, że trening biegacza jest bardzo łatwy, wystarczy biegać. Nie, nie zgadzam się. I myślę, że podobnie podchodzi do tego tematu sporo ludzi biegających. Jeśli potraktujemy trening biegowy jako poprawę samopoczucia, bieganie dla zdrowia, to tak ale nie powinniśmy nazywać tej aktywności ruchowej treningiem.

Opublikowano w:

Akademia Biegowa - Intensywność w cyklu treningowym

Jak już wspomniałem w poprzednich artykułach dotyczących tego zagadnienia, monotonia w pracy treningowej zawodnika - biegacza, jest przyczyną stagnacji i braku progresji wynikowej. Zarówno zawodnik – amator trenujący trzy razy w tygodniu jak i ten już bardziej zaawansowany, który biega 5 - 6 razy w tygodniu, musi mieć w swoim tygodniowym cyklu pracy, jednostki treningowe z akcentami, o zróżnicowanej intensywności.

Opublikowano w:

Akademia Biegowa - Kiedy rozpocząć bieganie?

Moja odpowiedź jest jednoznaczna - zaraz, teraz nie czekaj aż się zestarzejesz tak, że pozostanie ci tylko żal, że nigdy nie spróbowałeś. Zalet ruchu nie muszę chyba przytaczać ale muszę powiedzieć jedno - bieganie, to najtańszy sport. Potrzebujemy tylko odpowiednio się ubrać a resztę daje nam natura w postaci lasów, parków, skwerów, plaży, łąki czy ścieżki wijącej się wzdłuż brzegu rzeki lub jeziora. No i ten kontakt z przyrodą!!!

Opublikowano w:
Subskrybuje zawartość