Biegi na orientacje

Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację.

5380 W Nawojowej Górze w Małopolsce rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację. Były one bardzo pomyślne dla zawodników UKS Orientuś, którzy na nie tylko długich, ale i  trudnych technicznie trasach zdobyli 4 medale. Ten najcenniejszy bo złoty wśród damskiej elity wywalczyła Agata Stankiewicz, która po ponad dwugodzinnym biegu, potwierdzeniu 40 punktów kontrolnych i pokonaniu ponad 520 m różnicy wysokości dotarła do mety z 36 sekundową przewagą nad rywalkami.

Opublikowano w:

Biegali z mapą po dwóch halach i basenie - teraz przyszedł czas na stadion!

5358 4 kondygnacje, 7 kategorii, legendarne miejsce i chęci! Ostatni bieg cyklu zimowych biegów na orientację wewnątrz budynków swój finał znalazł na Stadionie Miejskim przy al. Piłsudskiego!  15 marca na biegu pościgowym o zwycięstwo w Łódź Park Tour powalczą śmiałkowie w różnym wieku, z różnymi ambicjami i umiejętnościami. Jedno ich łączy - w tej sytuacji wygrać może niemal każdy!

Dogłoszenia na imprezę możliwe w biurze zawodów. Szczegóły wydarzenia na stronie: lodzparktour.pl

Mistrzostwa Polski w nocnym i średniodystansowym biegu na orientację.

5172 W Piechowicach, na zboczach Karkonoszy o ostatnie w tym roku medale mistrzostw Polski walczyli najlepsi biegacze na orientację. Znakomitą formę potwierdzili zawodnicy UKS Orientuś,  którzy wrócili do Łodzi z czterema mistrzowskim tytułami i ośmioma medalami. Rozegrany w trudnym, skalistym terenie w dodatku podczas padającego deszczu bieg nocny był prawdziwym wyzwaniem nawet dla najlepszych. Tym większą satysfakcję mieliśmy ze zwycięstwa Rafał Podzińskiego wśród seniorów oraz Piotra Rzeńcy w rywalizacji juniorów młodszych.

Mistrzostwa Polski w klasycznym i sztafetowym biegu na orientację - złote medale zawodników UKS Orientuś!

5161 Choć kalendarzowa jesień dopiero się zaczęła już mogą ją nazwać złotą biegacze UKS Orientuś Łódź. Z rozegranych w okolicach Wejherowa na Pomorzu mistrzostw Polski wrócili bowiem aż z trzema złotymi medalami. Pierwszy w historii klubu tytuł mistrza Polski seniorów na najbardziej prestiżowym, klasycznym dystansie wywalczył Rafał Podziński.

Mistrzostwa Europy Juniorów w Biegu na Orientację - Łodzianin Mistrzem Europy!

5029 Piotr Rzeńca został mistrzem Europy juniorów w sprinterskim biegu na orientację!  W Banskiej Ŝtiavnicy, na Słowacji zawodnik UKS Orientuś Łódź na trasie liczącej 2,5 km długości i 150 m różnicy wysokości wyraźnie pokonał 99 rywali z 35 państw! Podopieczny trenera Piotra Paszyńskiego potwierdził swą wysoką formę  także w biegu klasycznym, który ukończył na 6 miejscu.