II Zimowy Bieg Dębowy - relacja Przemka Stupnowicza

1618 9 marca wybraliśmy się w trójkę-ja,Joanna Stupnowicz i Tomek Mejsner na II Zimowy Bieg Dębowy w Dąbrowie koło Mogilna. Ja z Tomkiem chcieliśmy zmierzyć się z atestowanymi 15 km, a J. Stupnowicz reprezentowała drużynę Chodzepolodzi.pl TEAM w marszu nordic walking na tym samym dystansie. Zawody były wręcz urocze-zimno i porywisty mroźny wiatr. Czego chcieć więcej? Kijkarze ruszyli do walki o 10.45, a biegacze o 11.15. Trasa w 100% asfaltowa i szybka przynajmniej na pierwszych 7,5 km ponieważ biegliśmy ,,z wiatrem'' i raczej z górki. Po nawrocie było dużo gorzej-wiatr szalał jak opętany,dodając do tego podbiegi to można uznać,iż druga część biegu była dużo trudniejsza niż pierwsza. Cała nasza trójka zrobiła ,,życiówki''.Tomek startując i debiutując w oficjalnym biegu tydzień temu (Radom, 10 km-44.10 min) dziś wywalczył 1.09 godz (165 pozycja open),ja natomiast po zeszłotygodniowym rekordzie życiowym na 10 km (41.19 min) dziś walczyłem o potężną poprawę z listopadowego 15 km w Bełchatowie. Udało się bo poprawiłem wynik o 7 min uzyskując 1.04 godz (92 pozycja open) i 4 miejsce w kategorii wiekowej. Mama również postarała się o rekord życiowy w nordic walking na tym dystansie- 2.08 godz(33 pozycja open). Bieg oceniam bardzo pozytywnie pomimo trudnych warunków do biegania.

Z Łodzi wystartowali jeszcze (mam nadzieję,że nikogo nie pominąłem):

Kordelas Grzegorz - 1:26 godz

Rech Andrzej - 1:40 godz

Bieg wygrał Sergiej Okseniuk z wynikiem 46.57 min ,a pierwszą kobietą na mecie była Kateryna Karmanenko uzyskując czas 53.40 min.

W zawodach wystartowało 525 osób. Mam nadzieję,że za rok również pojawimy się na Zimowym Biegu Dębowym bo warto!

Pozdrawiam,

Przemek Stupnowicz

 

Opublikowano w:

Odpowiedzi

Portret użytkownika mechanic

Gratulacje dla całej

Gratulacje dla całej trójki!!! Widać że NW pomaga w bieganiu ; )

Mechanic
Portret użytkownika kamil

Daliście czadu

Gratuluję Wam wszystkich życiówek, na 10 i 15 km! Też przez chwilę myślałem czy tam nie jechać ale wybrałem łagiewnicką 25-tkę dla przygotowania do maratonu... oby mnie rzeczywiście przygotowała :) pzdr, k
Portret użytkownika gulust

byłem rok temu ...

i też polecam: zwłaszcza organizacja i "strefa kibica" zaskakująco przyjemna !

gulust