listopad 2016

Trail Kamieńsk – ostatnie miejsca na liście startowej.

4778 Druga edycja Trail Kamieńsk odbędzie się 29 stycznia 2017 roku. Już od kilku dni zamknięta jest lista startowa na dystansie 6 km, a na 30 km zostało jedynie kilkanaście wolnych miejsc. To potwierdza, że co raz więcej osób chce spróbować swoich sił w biegach górskich, a Góra Kamieńsk jest idealnym miejscem do tego. 

Opublikowano w:

Maszerowali po parku Baden Powella

4777 W minioną niedzielę odbyła się druga odsłona cyklu GP Łodzi w nordic walking, która na start przyciągnęła ponad 60 zawodników. Po raz kolejny bezkonkurencyjny na 5 km okazał się Sławek Kacprzak z Justynowa, a wśród Pań zwyciężyła Emilia Sadura-Grabarz z Pabianic.

Opublikowano w:

Rozbiegana Łódź, kolejny rekordowy bieg CITY TRAIL!

4770 W niedzielę, 27 listopada w Parku Baden-Powella odbył się drugi z sześciu biegów CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź. Zwycięstwo odnieśli debiutujący w tym sezonie najlepsi biegacze poprzedniej edycji – Monika Kaczmarek i Tomasz Osmulski. Na linii mety zameldowało się 480 biegaczy, a to oznacza rekord frekwencji. Poprzedni był ustanowiony przed miesiącem i wynosił 472 osoby. 

Opublikowano w:

Alarm dla psów z Medora

4776 Od jakiegoś czasu biegamy z psami ze zgierskiego schroniska Medor w ramach akcji Bieg na 6 Łap - właśnie piszę o tym dłuższy artykuł. Ale dziś wyszła taka historia - 30 listopada gmina Aleksandrów Łódzki kończy współpracę z fundacją Medor i ma zabrać 8 psów w nieznane miejsce. Jest wśród nich m.in. biegająca z nami Luiza. Szczegóły poniżej. Jest mało czasu, bardzo prosimy o rozpowszechnianie tej wiadomości żeby szybko pieski znalazły chociaż tymczasowe domy.

Druga odsłona GP Łodzi w nordic walking już w niedzielę!

4769 Druga odsłona cyklu GP Łodzi w nordic walking odbędzie się w najbliższą niedzielę. Zawodnicy będą mieli do pokonania 5 km trasę wytyczoną na terenie parku Baden – Powella oraz 3 Maja. Zawody już tradycyjnie od kilku lat przyciągają do parku miłośników aktywnego wypoczynku bez względu na wiek czy poziom wytrenowania.  

Opublikowano w:

Czarny piątek w Truchcie czyli 25%rabatu na wszystko!

4768 Już w najbliższy piątek (25.11) na łódzkich biegaczy i triathlonistów czeka tzw. "czarny piątek". Z tej okazji w sklepie Trucht będziecie mogli skorzystać z rabatu 25%* na wszystkie artykuły. Do wszystkich rabatów zapewniamy profesjonalną obsługę doświadczonych doradców naszego sklepu. Dodatkowo do każdych zakupów otrzymacie darmową kawę!

Opublikowano w:

Druga odsłona CITY TRAIL w Łodzi

4765 W najbliższą niedzielę, 27 listopada odbędzie się drugi z sześciu biegów w ramach cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź. Zawody będą okazją do sprawdzenia się na 5-kilometrowej trasie poprowadzonej ścieżkami dwóch parków: Baden-Powella i 3 Maja. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w środę, 23 listopada. 

Opublikowano w:

O maratonie w Łodzi

4764 W sprawie maratonu w Łodzi – mój głos w dyskusji.
Tak się składa, że swoją przygodę z dystansem maratońskim rozpoczęłam na pierwszym Dozie.

Charytatywny Bieg dla Antka – biegamy i pomagamy!

4763 Już 17 grudnia na trenie jednostki wojskowej w Leźnicy Wielkiej odbędzie się charytatywny „Bieg dla Antka”. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasą liczącą 5 km,. Pomysłodawcami imprezy są dwie dwie znajome Ewelina Łanocha oraz Agata Matejczuk.

- Celem imprezy jest zbiórka środków na leczenie i rehabilitację półtorarocznego Antoniego Błaszczyka, u którego zdiagnozowano guza tylnego dołu czaszki – mówi Ewelina Łanocha.

Opublikowano w:

Łódź Maraton czy to już koniec?

4762 Historia Łódzkiego Maratonu zaczęła się w 2004 roku, czyli w latach w których jeszcze mało kto myślał o bieganiu. Impreza była rozgrywana przez 6 lat, zawsze w maju pod nazwą „mBank Łódź Maraton”, dodatkowo organizowany był półmaraton oraz bieg na 10 km. W 2010 roku po wycofaniu się sponsora tytularnego zawody nie odbyły się. Po rocznej przerwie do Łodzi wrócił maraton, który odbywał się pod nazwą „Łódź Maraton Dbam o Zdrowie”.

Opublikowano w: