październik 2016

Ultra Łódzkie – znamy zwycięzców cyklu!

4738 W pierwszym roku rozgrywania cyklu Ultra Łódzkie wystartowało łącznie 311 zawodników w tym 275 mężczyzn oraz 36 kobiet.  Przypominamy, że biegacze zdobywali punkty w czterech imprezach na dystansie od 30 do 50 km do klasyfikacji końcowej liczyły się trzy najlepsze starty.

Opublikowano w:

Wystartował cykl CITY TRAIL! Było rekordowo!

4732 CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy cykl biegów przełajowych w naszym kraju. Trzecia edycja tych przełajowych piątek w Łodzi rozpoczęła się w niedzielę, 30 października. W zawodach wzięło udział 471 uczestników – to rekord frekwencji imprezy. Poprzedni wynosił 350 biegaczy. Najlepszym spośród zawodników, którzy zameldowali się na mecie okazał się Wojciech Sowik. Wśród pań triumfowała trzecia zawodniczka poprzedniej edycji CITY TRAIL w Łodzi – Zuzanna Mokros.

Opublikowano w:

VII Półmaraton Szakala za nami relacja Dominika Kowalewskiego

4731 Zgodnie z obietnicami Szakali w niedzielę na biegu była piękna złota jesień choć parę dni wcześniej się na to nie zapowiadało. „Zaprzedane dwie dusze” pozwoliły jednak sprowadzić piękną, słoneczną jesień do najpiękniejszego Lasu – Lasu Łagiewnickiego. Tradycyjnie start usytuowany na moście w Arturówku zgromadził prawie 660 osób z zapisanych ponad 760, co stanowiło kolejny rekord frekwencji naszego biegu (Dziękujemy!).

Opublikowano w:

GP Łodzi 2017 w nordic walking - startujemy w niedzielę

4730 W najbliższą niedzielę odbędą się pierwsze zawody z cyklu zimowego GP Łodzi 2017 w nordic wal king. Po raz kolejny miłośnicy maszerowania z kijami będą mogli sprawdzać swoją dyspozycję na comiesięcznych zawodach na dystansie 5 km. Tegoroczna odsłona niesie za sobą kilka ważnych zmian, rywalizacja odbywać się będzie na nowej trasie, start i meta zlokalizowane będą wokół terenów Motodromu w parku Baden – Powella. 

Opublikowano w:

Bieg Niepodległości w Pabianicach

4727 W piątek 11 listopada zapraszamy na II Bieg Niepodległości. Wydarzenie objęte jest patronatem Marszałka Województwa Pana Witolda Stępnia, Starosty Pabianickiego Pana Krzysztofa Habury oraz Prezydenta Miasta Pana Grzegorza Mackiewicza. Trasa Biegu będzie miała około 11km a sam Bieg rozpocznie się o godz. 11:11, start sprzed budynku przy ul. Gdańskiej 6. Bieg odbędzie się ulicami miasta, planowane są przystanki w miejscach szczególnych gdzie poszczególni uczestnicy przedstawią krótki rys historyczny o wydarzeniach z 1918r i 1939r.

Opublikowano w:

Czas na przełaje! Rusza cykl CITY TRAIL

4726 W najbliższą niedzielę, 30 października rozpocznie się trzecia edycja przełajowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. Zawody będą odbywać się regularnie, co kilka tygodni –  aż do marca. Dystans do pokonania to 5km. Zapisy trwają.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden

Opublikowano w:

Zawodnicy KS Alaska z medalami Mistrzostw Łotwy w wyścigach psich zaprzęgów

4713 W dniach 22-23 października odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Łotwy w wyścigach psich zaprzęgów, w których wystartowali reprezentanci 8 krajów. Trasy zawodów o długości  4,3 km wytyczone były na terenach gminy Adazi nieopodal Rygi. W imprezie wystartowali zawodnicy z Polski, Mariusz Kostrzewa i Bartłomiej Sobecki z Klubu Sportowego Alaska oraz Marek Rogalski – Janc z Watahy Północy.

Opublikowano w:

Limitowana chusta CITY TRAIL oraz ostatnie 1000 koszulek dla uczestników!

4712 Już w najbliższą niedzielę startuje kolejna odsłona Grand Prix Łódź City Trail. Dla wszystkich startujących mamy kolejną niespodziankę, którą przygotowaliśmy wspólnie z Partnerem tytularnym naszego cyklu – Nationale-Nederlanden – 3000 chust z oryginalnym wzorem.

Opublikowano w:

Nie dajmy się ucywilizować - mój głos w sprawie Poligonu Brus

4708 Jest takie miejsce na zachodnich obrzeżach Łodzi, o którym większość jej mieszkańców wie tylko tyle, że istnieje albo nawet o nim nie słyszała. Z daleka od głównych dróg, z jednej strony osiedle domków jednorodzinnych, z pozostałych stron ogródki działkowe, pola i nieużytki. Samo miejsce, o którym mowa – niemałe, bo zajmujące 1,5 km kwadratowego – to też jeden wielki nieużytek. Względnie wspaniały młody naturalny las. Zależnie, czy spojrzymy z prawnego, czy przyrodniczego punktu widzenia. Las jaki jest, każdy widzi, ale lasem się staje, kiedy tak stwierdzą urzędnicy.

Polki mistrzyniami Europy w biegu 24-godz., Agata z brązowym medalem, Milena piąta !

4703 W miniony weekend odbyły się 21 Mistrzostwa Europy w Biegu 24 – godzinnym, trasa wytyczona została we francuskiej miejscowości Albi. Rewelacyjnie do zawodów przygotowała się Agata Matejczuk z KS Alaska Łódź, która ustanowiła nowy rekord życiowy 232.285 km co pozwoliło jej zdobyć brązowy medal indywidualnie! 

Opublikowano w: