czerwiec 2016

Łódzkie Ultra – klasyfikacja po dwóch imprezach.

4455 Łódzkie Ultra to cykl czterech imprez dla miłośników dłuższych biegów. Do tej pory odbyły się dwie imprezy Trail Kamieńsk oraz Supermaraton Ozorków.  Do zakończenia cyklu pozostały jeszcze następujące biegi: Ultra Kamieńsk oraz UltraMaraton dookoła Zalewu Sulejowskiego. Przygotowaliśmy wstępne zestawienie cyklu po dwóch imprezach, zgodnie z regulaminem do klasyfikacji końcowej liczą się starty w trzech biegach na dystansach 30 km i 50 km). 

Opublikowano w:

Dycha z hakiem w Borowinach

4343 OSP Borowiny i Wójt Gminy Skierniewice zapraszają wszystkich miłośników biegania na pierwszy bieg "Dycha z Hakiem w Borowinach" czyli na rywalizację na dystansie o długości ok 10,5 km. Trasa biegu to ok 2 km asfaltu, ok 6 km drogi szutrowej oraz ok 2 km drogi gruntowej. Wszystko na terenie Bolimowskiego Parku Krajobrazowego.

Opublikowano w:

Free to run - i tyle w temacie

4453 Droga Elu – wiem z fejsbuka, że nie siedzisz już na działeczce. Wiem również, że dalej masz dużo wolnego czasu na czytanie. Siedzisz sobie teraz na plaży i spodziewasz się mojego listu. Niestety nie będzie po twojej myśli. List nie przypłynie od strony morza - w butelce, tylko normalnie przeczytasz go sobie na ekranie smartfona. Chociaż ten akurat mógłby przypłynąć w zalakowanej flaszeczce. Ten list to recenzja filmu o bieganiu.

18 lipca startuje letnia odsłona CITY TRAIL!

4450 CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to największy biegowy cykl w Polsce. Zawody odbywają się przez sześć miesięcy w okresie jesienno-zimowym w dziesięciu lokalizacjach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Od 2015 roku organizatorzy zapraszają do startu na leśnych trasach także w wakacje – druga edycja letnich zawodów startuje 18 lipca w Lublinie. Limit miejsc w każdym z miast to 500 osób. Zapisy trwają na stronie www.ontour.citytrail.pl.

Opublikowano w:

Rzeźnik w Manufakturze

4449 Twardzi faceci i twarde kobiety o stalowych łydkach mówią na mecie: „Ale rzeźnia!”. I płaczą. Podczas kilkunastu godzin górskiego wyścigu stają się bezbronni jak dzieci. Odsłaniają się, pokazują, jakimi są ludźmi. Tym bardziej, że biegną w parach. A biegają tak od dwunastu lat. Co oni wszyscy robią w Bieszczadach? Dlaczego się tak katują, a przede wszystkim skąd pomysł na bieganie w górach? Zapraszamy na spotkanie z autorami książki „Rzeźnik. Historia kultowego biegu” (wyd. Galaktyka).

Opublikowano w:

Czwarta rocznica parkrun w Łodzi

4448 W sobotę łódzkiemu parkrunowi stukną cztery lata. Z tej okazji organizatorzy zapraszają wszystkich biegaczy z Łodzi i okolic na wspólne świętowanie. Bieg startuje tradycyjnie o godzinie 9:00 rano w Parku im. ks. J. Poniatowskiego. Przed biegiem odbędzie się wręczenie nagród dla zwycięzców klasyfikacji rocznej, a po biegu w planach jest wspólne, piknikowe śniadanie w parku.

Opublikowano w:

Triathlon Stryków – konkurs dla debiutantów!

4446 Trwają zapisy na Triathlon Stryków. Na liście startowej jest już ponad 120 zawodników, a wśród nich wielu debiutantów. Specjalnie dla nich organizatorzy przygotowali konkurs. Do wygrania pakiet treningów dla tych, którzy we wrześniu po raz pierwszy wezmą udział w triathlonie
- Chcemy, aby Triathlon w Strykowie, poza rywalizacją sportową, kojarzył się także z zawodami, od których można rozpocząć swoją przygodę z tą wyjątkową dyscypliną. Dlatego stworzyliśmy kategorię debiutantów oraz, wspólnie z naszym partnerem – Trucht.com, proponujemy cykl treningów pod okiem doświadczonych triathlonistów – mówi Bartłomiej Sobecki, współorganizator zawodów. 
Opublikowano w:

ŁÓDŹ PARK TOUR 23 czerwca na Zdrowiu!

4445 Już w najbliższy czwartek parkowa gratka dla wszystkich miłośników biegu na orientację. 23 czerwca o godz. 18:30 ŁÓDŹ PARK TOUR zawita na Zdrowie Południe. Świetna okazja, aby sprawdzić swoją letnią formę i spędzić czas ze znajomymi i rodziną. Trasy jak zawsze dla zupełnych początkujących amatorów, zuchwałych biegaczy oraz profesjonalistów. Nie zabraknie, rzecz jasna, promowanej kategorii rodzinnej. Nowa mapa terenu z ciekawą trasą z pewnością nie pozwolą się Wam nudzić. Spotkajmy się na Zdrowiu!

Opublikowano w:

Rekord Polski w zasięgu Kingi Królik

4444 Podczas mitingu ogólnopolskiego 19.06 który się odbył na stadionie warszawskiego AWF w drugim starcie na bieżni zawodniczka UKS Azymutu Pabianice, Kinga Królik otarła się o rekord Polski Juniorek Polski w biegu na 2000 m z przeszkodami.   W zwycięskim biegu uzyskała 6:46,60 (rekord to 6:46,47). W historii Polskiej Atletyki to 3  rezultat, w tej kategorii wiekowej ! Jest jednocześnie minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych, które odbędą się   17-19.07.2016 r.

Opublikowano w:

2-ga Wycieczka do Powidza na Samsung Knox Triathlon-IT – „zaliczona”*

4441 Tym razem do Powidza wybrałem się z synem, tak jak rok temu dzień wcześniej. Plan na czwartek zrealizowaliśmy w 100%, przygotowaliśmy kemping, zaliczyliśmy* pasta party i mecz Polska Niemcy z projektora w hotelu. W nocy oraz w piątek po 9-tej ponownie zaczęło padać, wichura kładła namioty organizatorów, przewracała stojaki i ogrodzenia. Zapowiadały się trudne warunki, ale przecież nikt nie mówił, ze będzie łatwo.

Opublikowano w: