marzec 2016

Leśny Półmaraton Majowy – Wiączyń Dolny

4283 Podczas VI Majowego Pikniku Sportowego w programie zadebiutuje bieg na dystansie 21 km, leśna szybka trasa zapewne dostarczy wiele pozytywnych emocji uczestnikom biegu, który zaplanowany jest na 3 maja 2016. Zawodnicy do pokonania będą mieli dwie pętle wytyczone urokliwymi ścieżkami Lasu Wiączyńskiego. Jak co roku podczas imprezy odbędzie się również bieg oraz marsz na dystansie 10 km. Nie zabraknie biegów dla dzieci oraz wielu atrakcji dla kibiców, które przygotuje Centrum Sportowo – Rekreacyjne „Zbyszko” dla kibic. 

Zapraszamy na pierwsze testy butów ASICS w Łodzi!

4281 Już w najbliższy czwartek (07.04) zapraszamy do udziału w testach butów ASICS organizowanych przez sklep dla biegaczy – Trucht Centrum Endorfin. Do Waszej dyspozycji będzie aż sześć modeli butów w pełnej rozmiarówce. Dodatkowo będziecie mogli sprawdzić budowę swoich stóp dzięki trójwymiarowej analizie – ASICS FOOT ID.

Forma treningu: 3 lub 4 okrążenia (ok. 1,5 km) z możliwością zmiany butów.

Opublikowano w:

Półmaraton w Pabianicach już w niedzielę!

4282 W niedzielę odbędzie się VI Pabianicki Półmaraton do którego na dzień dzisiejszy zgłosiła się liczba ponad 1400 uczestników. Jak co roku oprócz biegu głównego organizatorzy zapraszają na widowiskowy bieg na szpilkach, biegi dla dzieci oraz drugą edycję biegu na 5 km. Start w półmaratonie w Pabianicach dla wielu osób planujących start w Łódzkim Maratonie jest okazją do ostatniego sprawdzianu formy.

Opublikowano w:

Dycha na Piątkę

Dycha na Piątkę

Dystans: 10 km

Miejsce: Piątkowisko

Strona: www.koronapabianice.pl

Data: 
Niedz, 12/06/2016 - 11:00 - 16:00
Opublikowano w:

Bieg po lotnisku po raz trzeci – startują zapisy na Nordea LCJRun!

4277 Noc z 14 na 15 maja powinni zaznaczyć w swoich kalendarzach miłośnicy biegania, którzy lubią nietypowe zawody. Tego dnia odbędzie się trzecia edycja Nordea LCJRun czyli 5-kilometrowego biegu po drodze startowej międzynarodowego  lotniska w Łodzi. 

Pierwsze emocje związane z biegiem rozpoczną się 24 marca o godzinie 20:00, czyli w momencie uruchomienia zapisów na zawody. W dwóch pierwszych edycjach listy startowe zapełniały się w ekspresowym tempie. W tegorocznej edycji Nordea LCJRun będzie mogło wystartować 850 zawodników.

Opublikowano w:

Psim zaprzęgiem na maraton do Paryża

4270 Na dwa tygodnie przed maratonem miałem zaplanowany start w Pucharze Polski Psich Zaprzęgów w pewnym sensie miał być to eksperyment. Wszyscy z grupy treningowej Krzyśka Pietrzyka w ten weekend mieli zaplanowane starty na atestowanych dyszkach (każdy zrobił życiówkę). Ja postanowiłem zmierzyć się z przełajową trasą zarówno w sobotę jak i niedzielę w Lubieszowie. Przed zwodami w środę zrobiłem trening 10x1 km, potrzebowałem lekko przewietrzyć płuca po ostatnich zawirowaniach treningowych z powodu choroby.

"Powitanie Wiosny" z BnO

4260 Już niebawem, bo 2 kwietnia br, w Lesie Łagiewnickim po raz czternasty odbędą się Zawody w Biegu na Orientację pod jakże trafną nazwą "Powitanie Wiosny". Oznacza to, że sezon BnO w naszym regionie będzie można uznać w pełni za otwarty. MKS METALOWIEC Łódź zaprasza zatem wszystkich profesjonalnych zawodników oraz amatorów biegania z mapą już od godz. 09.00 do Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ul. Wycieczkowej 86 (Biuro zawodów). Dla wszystkich chętnych przygotowano trasy o zróżnicowanym stopniu trudności.

Opublikowano w:

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Biegu na Orientację

Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Biegu na Orientację

Dystans: 2 - 9 km

Miejsce: Las Modrzew

Strona: www.orientuslodz.pl/nasze-zawody/mistrzostwa-woj-lodzkiego

Data: 
Sob, 23/04/2016 - 09:00 - 13:00
Opublikowano w:

V Półmaraton Skierniewicki

V Półmaraton Skierniewicki

Dystans: 21,975 km

Miejsce: Skierniewice

Strona: www.truchtmaratonskc.cba.pl/

Data: 
Sob, 18/06/2016 - 08:00 - 16:00
Opublikowano w:

Zelowski Szus o Czółenko - w trupa!

4256 Niespotykany pięcioosobowy finisz i trasa, dzięki której powiedzenie "pobiec w trupa" nabiera nowego znaczenia :-) Nowy bieg w wykonaniu pozytywnej ekipy organizatorów. Największym czarnym koniem okazał się nasz Jagoda - drugie miejsce i wspaniała życiówka! Dużo naszych nabiegało dobre wyniki. Sam nie pobiegłem, ale dzięki temu jest dużo zdjęć...