listopad 2015

Decathlon Run - przełajowa dyszka w parku Poniatowskiego

4003 Druga edycja Decathlon Run przyciągnęła na start ponad 250 biegaczy z całej Polski. W tym roku organizatorzy postanowili wysłużyć trasę z 8 km do 10 km, była to bardzo dobra decyzja, dzięki której biegacze mogli dokładnie zapoznać się z urokami parku im. J. Poniatowskiego. Zawodnicy do pokonania mieli trzy okrążenia, a na każdym z nich tor rowerowy z sporą ilością hopek oraz stromym wybiegiem na koniec. Najlepiej w tych warunkach poradził sobie Tomek Osmulski, który linię mety minął w czasie 35:00.

Opublikowano w:

42 km motywacji czyli krótka historia startów na dystansie maratonu cz. 3

4001 Po dwóch przebiegniętych maratonach w 2006 roku na kolejny musiałem poczekać aż trzy lata, niestety po bardzo dobrym sezonie 2006 i początku 2007 roku – życiówka na 15 km podczas kultowej Chomiczówki, która do dziś wynosi 56:45 przyplątała mi się kontuzja, z którą walczyłem prawie pół roku. Dopiero w wakacje udało mi się wrócić na trasy biegowe.

Decathlon Run 2 już w niedzielę

3995 W niedzielę odbędzie się druga edycja Decathlon Run - biegu przełajowego na dystansie ok 10km do którego zgłosiło się 300 zawodników. Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawą i wymagającą trasę wyznaczoną na terenie Parku Poniatowskiego w Łodzi - biegacze, którzy co sobotę startują w parkrunie mogą być mocno zaskoczeni. Wszyscy biegacze, którzy ukończą bieg otrzymają pakiet metowy z niespodzianką od sklepu Decathlon w Łodzi.

Opublikowano w:

Mikołajkowy parkrun Łódź

3994 5 grudnia odbędzie się wyjątkowa, Mikołajkowa edycja biegu parkrun w parku im. J. Poniatowskiego w Łodzi. Podobnie jak w poprzednich latach zapraszamy wszystkich w przebraniach Mikołajów. Skoro przebieramy się za Mikołajów, możemy wykorzystać tę okazję by pomóc dzieciom. W tym roku nasza pomoc skierowana będzie do podopiecznych Fundacji Kolorowy Świat, która opiekuje się dziećmi dotkniętymi dziecięcym porażeniem mózgowym.

Opublikowano w:

Wycieczka biegowa Palestyna-Ukraina.

3993 Z nieskrywaną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić wszystkich na kolejną odsłonę wycieczek biegowych Accenture i Szakali organizowanych pod patronatem serwisu biegowego biegampolodzi.pl. Tym razem z Łagiewnik skierujemy się za północne granice miasta by odwiedzić Palestynę i Ukrainę. Wycieczka odbędzie się 28 listopada 2015 r. (sobota). Start ok. godz. 9.00 spod Kompleksu "Arturówek", ul. Skrzydlata 75. Tempo - dostosowane od grupy. Dystans - 25-30 km

Opublikowano w:

6. Pabianicki Półmaraton

3992 To już szósta złota polska jesień, podczas której w Pabianicach rozpoczęły się intensywne przygotowania do kolejnej edycji Pabianickiego Półmaratonu. Organizatorzy nie zamierzają bowiem spocząć na laurach po tegorocznym sukcesie, jakim było dla nich przekroczenie tysiąca zawodników. - Dopiero się rozgrzewamy – mówi Łukasz Ścibut, pomysłodawca półmaratonu i prezes Stowarzyszenia „Wszystko Gra – Pabianice”, które organizuje imprezę. – I choć wiemy, że konkurencja ze strony innych imprez biegowych jest coraz większa, to wierzymy, że za pięć miesięcy kolejny raz pobijemy rekord frekwencji.

Opublikowano w:

Czarno-białe piekło Czantorii

3991 Trzeba było się jakoś odbić po nieudanych Pirenejach i wykorzystać wypracowaną formę. Okazja zdarzyła się w ostatnią sobotę na jesiennej edycji Beskidzkiej 160 Na Raty, nazwanej tym razem nieoficjalnie Piekłem Czantorii. Na tej niepozornej górce nawet nie sięgającej 1000m npm wytyczono 20.5km pętlę, którą można było do wyboru zrobić 1, 2 albo 3 razy, a na koniec każdego dystansu na deser sztajcha wzdłuż słupów kolejki do mety (430m+ na odcinku mniej niż 1.4 km). Parametry dystansu ultra to 63km/5500m+. Więcej przewyższenia niż na Grani Tatr zgromadzone na krótszym dystansie. Do tego deszcz ze śniegiem na dole, śnieg na górze i tony błota wszędzie.

Chwała dla zuchwałych

3989

W dniu 17 listopada odbyły się pierwsze w Łodzi zawody w biegu na orientację w budynku. Szczegółowa relacja korespondenta Festiwalu Biegowego. Link do strony cyklu, na stronie internetowej organizatora klubu Orientuś Łódź . Teraz parę słów skreślonych piórem debiutantki. Pierwszy w naszym mieście indoor orienteering, czyli bieg na orientację we wnętrzu budynku. "Najciekawszy zmapowany obiekt do biegania" - Wojciech Dwojak, autor mapy i tras. Będzie godnie!

Bełchatowska Piętnastka już w niedzielę!

3983 Już w niedzielę biegacze wystartują w 19. „BEŁCHATOWSKIEJ PIĘTNASTCE”. Na starcie sportowcy spotkają się 22 listopada o godz. 12:00. Blisko 1200 osób zgłosiło się już do startu w „Bełchatowskiej Piętnastce”. Lista z pewnością wzbogaci się o kolejne nazwiska. Zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze w dniu biegu, tj. 22 listopada w godz. 8:00-11:00.
Opublikowano w:

INDOOR TRACK RUN

3981 Nowy rok to nowe wyzwania, również te biegowe. Dlatego już w styczniu zapraszamy wszystkich miłośników biegania na pierwsze Otwarte Halowe Mistrzostwa Amatorów Województwa Łódzkiego INDOOR TRACK RUN. Sprawdź się na profesjonalnym torze biegowym, zawalcz o życiówki i przede wszystkim baw się dobrze. Zawody odbędą się w dwóch terminach: 16 i 29 stycznia na dystansach nietypowych oraz olimpijskich.

Opublikowano w: