październik 2015

Kitki Szakala

Na X Półmaraton Warszawski pojechałem na kacu i z kontuzją stopy.

Oprócz starego, dobrego kumpla o imieniu Ibuprom mam jeszcze jeden świetny środek znieczulający: kitki. Kitki biegnących dziewczyn. Strasznie lubię, jak majtają się w rytm kroków. Hipnotyzuje mnie to. Wpatruję się w nie bardziej niż w Endomondo. Gapiłem się więc kilometr po kilometrze, ale potem kac i stopa dały o sobie znać, aż stało mi już nawet trochę wszystko jedno, czy majtają się kitki, czy pióropusze Spartan. Ale na mecie okazało się, że trochę poprawiłem życiówkę... Niedużo, ale zawsze. 

Półmaraton Szakala - relacja, zdjęcia, film,wyniki

3952 25 października 2015 r. odbyła się VI edycja Półmaratonu Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego w iście bajkowej, jesiennej scenerii. Na zawodników czekały liczne podbiegi oraz strome wąwozy – „parowy szakala”. Wszystkie trudny i zmęczenie wynagradzał jednak kontakt z unikalną przyrodą największego w Europie kompleksu leśnego w granicach miasta.

Opublikowano w:

Maraton? a co ja z tego będę miał - lub za ile ten maraton?

W tym wpisie opiszę, co zrozumiałam z przeczytania regulaminów i opisów oraz wizytacji na stanowiskach targowych na PZU Maratonie Warszawskim dwóch przyszłorocznych wiosennych maratonów. Jako pierwszy opiszę PZU Maraton Lubelski. Ten maraton biega się 8 maja 2016 Drugi na tapetę wjedzie DOZ Maraton Łódzki z PZU. Ten maraton biega się 17 kwietnia 2016.

Lublin

Nowa edycja CITY TRAIL w Łodzi! Pierwszy bieg 8 listopada

3949 Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolskie zawody przełajowe na dystansie 5 km, które odbywają się w okresie jesienno-zimowym w 10 lokalizacjach w całej Polsce. Tegoroczna edycja rozpoczęła się 13 września w Bydgoszczy. Pierwszy bieg w Łodzi odbędzie się 8 listopada. Elektroniczne zapisy trwają do końca dnia w czwartek, 5 listopada. Edycja 2015/2016 będzie drugą pod nazwą CITY TRAIL w Łodzi, jednak przełajowy cykl – Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych - miał swój początek już w 2010 roku.

Opublikowano w:

Koszulki z 2. Łódzkiego Biegu niepodległości – ostatnia szansa!

3947 II Łódzki Bieg Niepodległości odbędzie się 11 listopada na 10 km atestowanej trasie wyznaczonej na terenie parku im. J. Piłsudskiego. Lista startowa została już zamknięta, do zawodów zgłosiło się 900 biegaczy.  Do najbliższej niedzieli  można zamawiać koszulki przygotowane specjalnie na drugą edycję imprezy w sklepie dla biegaczy TRUCHT.COM.

Opublikowano w:

VI Półmaraton Szakala dookoła Lasu Łagiewnickiego już w najbliższą niedzielę

3946 Do tej pory na liście startowej znajduje się blisko 700 zapisanych uczestników i uczestniczek, co niewątpliwie stanowi nowy rekord frekwencji biegu. Do osiągnięcia regulaminowego limitu pozostało tylko 50 miejsc. Wzorem poprzednich edycji „Szakala” każdy z zawodników w pakiecie startowym otrzyma pamiątkowy kubek z leśnym motywem, zaś po przekroczeniu linii mety – pamiątkowy medal oraz pakiet „metowy”.

Opublikowano w:

Krótki tekst o SKS-sie

Janina Rosińska rocznik 1936 - Utytułowana weteranka biegania. Swoją przygodę z bieganiem rozpoczęła po przejściu na emeryturę ponad dwadzieścia lat temu. Wg różnych źródeł w swojej kolekcji posiada ponad 500 pucharów i 1000 medali lub 500 medali i 800 pucharów.
Historia kariery imponująca. Postęp i porównanie krótko w linku http://biegowyswiat.pl/2014/11/rekordowi-weterani-10-000-m/

Ruszają zapisy na Puchar DOZ Maratonu Łódź z PZU

3883 19 października 2015 r. na stronie www.lodzmaraton.pl uruchomione zostały zapisy do Pu-charu DOZ Maratonu Łódź z PZU. Zawodnicy, którzy ukończą wszystkie edycje otrzymają pamiątkowy medal. Inauguracyjny bieg na dystansie 5 km odbędzie się w niedzielę, 15 li-stopada na terenie Arturówka i Lasu Łagiewnickiego w Łodzi. Puchar DOZ Maratonu Łódź z PZU to cykl pięciu biegów na dystansie od 5 do 25 kilometrów.  Z każdym miesiącem dystans będzie zwiększany o kolejne 5 kilometrów.

Opublikowano w:

Powstaniec Noniron Duathlon - zdjęcia, wyniki, relacja

3944 W minioną sobotę Dobra po raz drugi gościła dwuboistów startujących w Powstaniec Noniron Duathlonie. Była to już dwunasta edycja imprezy będącej tradycyjnym podsumowaniem sezonu. Pomimo padającego deszczu na starcie zameldowało się blisko 40 zawodników.

Opublikowano w:

Kontuzja rozłożona na łopatki…

3942 Podobno są niespodzianki spodziewane i niespodziewane – to słowa z radiowej trójki. Z kontuzjami jest chyba podobnie. Moja kontuzja niby była spodziewana od kilku miesięcy, jednak w głowie odrzucałem pomysł zabiegu. Myślałem sobie: nieco odpuszczę i samo przejdzie, przecież nie może to dotyczyć mojego kolana.