wrzesień 2015

Wycieczka biegowa „Katalog Podbiegów” 3.10.2015

3678 Już w najbliższą sobotę (3.10.2015) kolejna edycja cyklu wycieczek Ścieżki Biegowe Accenture i Szakali: „Katalogu Podbiegów”, czyli subiektywnego przeglądu wybranych pagórków Lasu Łagiewnickiego i Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. W tym roku trasa nieco zmodyfikowana – oprócz stałych i obowiązkowych punktów programu (np. podbieg Orientusia) także kilka niespodzianek i mniej znanych ścieżek. W zależności od ekipy, która się zbierze, do przebycia będzie od 15 do 21 km.

Opublikowano w:

XVII Otwarte Mistrzostwa Łodzi w Nocnym Biegu na Orientację

3908 Już w pierwszą sobotę października, Miejski Klub Sportowy Metalowiec Łódź zaprasza wszystkich miłośników biegania na niezapomniany wieczór w Lesie Łagiewnickim, podczas XVII Otwartych Mistrzostw Łodzi w Nocnym Biegu na Orientację. Organizatorzy czekają na wszystkich chętnych, zarówno pasjonatów biegu na orientację, jak i tych, którzy chcieliby poszerzyć swoje biegowe doświadczenia a także osoby rozpoczynające dopiero swoją przygodę ze sportem. Zawodnicy wystartują w kategoriach K18, K21, K35+, M18, M21, M35/45 oraz M50+.

Opublikowano w:

Ponad 400 zawodników na liście startowej Półmaratonu Szakala

3907 Już przeszło 440 zawodników zgłosiło się do VI edycji Półmaratonu Szakala organizowany przez Szakale Bałut we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. Jedna z największych imprez rozgrywanych w województwie łódzkim wzorem poprzednich edycji odbędzie się w ostatnią niedzielę października na terenie Lasu Łagiewnickiego. Centrum zawodów znajdować się będzie w Arturówku. 

Opublikowano w:

Relacja z Maratonu - praca konkursowa

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

Milena i Agata z medalami MP w biegu 24 h

3895 W odbywających się w miniony weekend Mistrzostwach Polski w biegu 24 h bardzo dobrze zaprezentowały się zawodniczki z województwa łódzkiego zdobywając dwa medale.  W Łysach srebrny medal wywalczyła Milena Grabska  - Grzegorczyk z UKS Azymut Pabianice, a brązowy Agata Matejczuk z KS Alaska.  Mistrzynią Polski została Patrycja Bereznowska z AZS AWF Katowice, która w ciągu doby przebiegła 238,197 km. Druga na mecie Milena pokonałą dystans 209,711 km, a trzecia Agata 189,646 km.

Opublikowano w:

Tor des Geants relacja Jarka Felińskiego ambasadora Ultra Kamieńsk

3889 Pewnie za czas jakiś poukłada mi się w głowie pełna anegdot,  podkoloryzowanych epizodów i dramatycznych puent,  historyjka o próbie podboju doliny Aosty. Gotowa do opowiedzenia chętnym i niechętnym we wszelakich okolicznościach piwno-towarzysko-biegowych. Więc może póki się do końca nie ułożyła – trochę różności o wyjeździe i próbie przebiegnięcia Tor des Geants .Głównie dla tych, którzy śledzili , pomogli, dobrze życzyli . I którym za te wszystkie obecności jestem bardzo wdzięczny.

Opublikowano w:

IT Orient

3894 W sobotę 26 września zapraszamy na pierwszy IT Orient !! Jest to charytatywna impreza na orientację organizowana przez firmę Cybercom Poland we współpracy z Fundacją Słonie na Balkonie. Wszystkie zgromadzone środki zostaną przekazane na pomoc chorym dzieciom. Oprócz zwykłego zaliczania punktów będzie można zdobywać bonifikaty czasowe za poprawne rozwiązywanie zagadek. Przewidziane atrakcyjne nagrody w 4 kategoriach oraz wiele dodatkowych atrakcji!

Opublikowano w:

Wycieczka biegowa „Piknik majowy jesienna reedycja” we Wiączyniu Dolnym

3888 Jesień już nadeszła! Z tej okazji zapraszamy Was na wycieczkę biegową z cyklu Ścieżki biegowe Accenture i Szakali Bałut „Piknik majowy jesienna reedycja” we Wiączyniu Dolnym. Wycieczkę poprowadzi Monika Kaczmarek. Do pokonania będzie trasa o łącznej długości ok 18 km, na terenie lasu Wiączyńskiego w pierwszy weekend maja odbywa się Majowy Piknik Sportowy.

Opublikowano w:

Lekcja wychowawcza

3884 Pewnego letniego dnia bieżącego roku para łabędzi przyprowadziła swe młode na staw w Niechcicach. Zrobiła to z pompą. Poprzedniego dnia obcy łabędź na piechotę zwiedził całe Niechcice, wzbudzając we wsi nie lada sensację. Nazajutrz z sytuowanej za wsią sadzawki wyszła niecodzienna procesja. Na czele szedł jeden łabędź, potem dreptało osiem malutkich brzydkich kaczątek i na koniec drugi łabędź. Przechodząc przez jezdnię dwa duże ptaki blokowały skutecznie ruch samochodowy - tak by małe mogły bezpiecznie przejść na drugą stronę.

Wystartowały zapisy do DOZ Maratonu Łódź z PZU

3883 Ruszają zapisy do szóstej edycji DOZ Maratonu Łódź z PZU, który odbędzie się 17 kwietnia 2016 roku. Zgłoszenia na maraton i biegu towarzyszącego na dystansie 10km są przyjmo-wane za pośrednictwem strony internetowej www.lodzmaraton.pl. W ramach imprezy  od-będą się także  biegi dla dzieci i młodzieży, targi sportowe oraz  piknik rodzinny.

Organizatorzy zapowiadają w tym roku wiele nowości.

Opublikowano w: