sierpień 2015

V Bieg Fabrykanta, szybka trasa z rekordem frekwencji i rekordowymi czasami

3782 29 sierpnia po raz piąty w Łodzi odbył się  Bieg Fabrykanta, którego trasa co roku prowadzi przez najważniejsze zabytki Księżego Młyna. 10-km lekcja historii, to prawdziwa uczta dla biegaczy oraz miłośników miasta – sportowe wyzwanie z łódzkim duchem w tle. Tegorocznej edycji po raz pierwszy towarzyszyły Mistrzostwa Polski Kobiet 2015 w biegu ulicznym na 10 km, a Bieg Fabrykanta włączono do prestiżowego cyklu biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego.

Opublikowano w:

Sprinty - 100, 200, 400 metrów mężczyzn

100 m - Konkurencja, na którą zawsze czekam, pomimo uprawiania biegów średnich i długich.

Po maratonie w Pekinie.

Miałem napisać, więc piszę. Kilka moich refleksji odnośnie konkurencji na Mistrzostwach świata w lekkiej w Pekinie. 
Zacznijmy od pierwszego dnia i od maratonu mężczyzn.

V Bieg Fabrykanta – 10 km lekcja historii Łodzi już w sobotę

3781 W najbliższą sobotę punktualnie o 17:00 wystartuje V Bieg Fabrykanta, którego trasa wytyczona została na terenie Księżego Młyna, czyli najbardziej „fabrykanckiej” części Łodzi. W imprezie wystartuje rekordowa liczba 2000 uczestników. 

- Cieszymy się, że Bieg Fabrykanta w ciągu pięciu lat stał się bardzo rozpoznawalną imprezą, która wzbudza duże zainteresowanie już nie tylko wśród biegaczy, ale również została dostrzeżona przez Urząd Marszałkowski, Urząd Miasta Łodzi oraz Polski Związek Lekkiej Atletyki, który widząc rozwój biegu i jego poziom organizacyjny przyznał nam organizację Mistrzostw Polski Kobiet – mówi Bartłomiej Sobecki dyrektor Biegu Fabrykanta

Opublikowano w:

Wywiad z Moniką Kaczmarek z Accenture Łódź Delivery Center

3779 Wielkimi krokami zbliża się V edycja „Biegu Fabrykanta”, połączonego w tym roku z MP Kobiet na dystansie 10 km. Jak przygotowujesz się do tej imprezy?
Bieg Fabrykanta to pierwsze zawody, w których wystartuję w tym sezonie, dlatego moja dyspozycja pozostaje dużą niewiadomą. Jedno jest pewne – poziom będzie bardzo wysoki. Bieg ma rangę Mistrzostw Polski, więc wiele zawodniczek szykowało formę specjalnie na tę okazję. Moje ostatnie przygotowania również były podporządkowane tej imprezie, dlatego jestem dobrej myśli. Mój cel to, przede wszystkim, uzyskanie dobrego czasu.

Opublikowano w:

III Międzynarodowy Bieg Uliczny ku czci św. Maksymiliana - MAKSY MILA!

1395 Już za 3 tygodnie (12 września 2015 roku) w Pabianicach odbędzie się III Międzynarodowy Bieg Uliczny ku czci św. Maksymiliana - MAKSY MILA! Zawodnicy zmierzą się na dystansie 16 km 670 m. Bieg rozpocznie się o godz. 9.30 na MOSiR-ze, na trasie ulicami Pabianic i okolic (podobną do Pabianickiego Półmaratonu). Dla najlepszych przewidziano puchary i nagrody pieniężne. Zapisz się już dziś i nie przegap niższej opłaty startowej wynoszącej 30 złotych! Więcej informacji na stronie http://um.pabianice.pl/contents/content/94/386

Opublikowano w:

Jak pokonać dystans maratonu nie trenując

3775

 III Maraton Wigry 22.08.2015r

Próbując sobie przypomnieć mój ostatni bieg, przypomina mi się Szakalowy spływ połączony z bieganiem na początku lipca.To by było na tyle. Oto moje przygotowania do królewskiego dystansu maratonu. 

Artur Kozłowski wystartuje w Biegu Fabrykanta – zapraszamy na wspólny trening

3752 Zapraszamy na trening z Arturem Kozłowskim współorganizatorem i zarazem ambasadorem przedsięwzięcia www.konferencjebiegowe.pl. Trening odbędzie się w najbliższą środę po zamknięciu biura zawodów w sklepie „Trucht” przy ulicy Siewnej 15 – start o 18:30.  Artur jest aktualnym Mistrzem Polski w biegu na 5km oraz wicemistrzem Polski w biegu na 10km, więc będzie to doskonała okazja dowiedzieć się jak spędzają ostatnie dni przed zawodami najlepsi zawodnicy.

Opublikowano w:

Lajtowe Wycieczki Rowerowe - wycieczka 2

3751 Dnia 23 sierpnia bieżącego roku, o godzinie 9.00 z Placu Wolności, dokładnie z pod samego Pomnika Kościuszki, czy jak kto woli dokładnie z nad Dętki wystartowała druga z nowej serii, organizowana przez łódzki MOSiR Lajtowa Wycieczka Rowerowa. Udział w wycieczce był bezpłatny, wymagane było tylko wpisanie nie na listę uczestników i podpisanie zwyczajowego oświadczenia, oraz posiadanie sprawnego i przepisowo wyposażonego roweru. Wycieczka miała zgodny z nazewnictwem charakter lajtowy.

7 Bieg Solidarności na terenie Lublinka

3750 Po kilku latach przerwy do kalendarza imprez biegowych rozgrywanych na terenie województwa łódzkiego wraca kultowa impreza „Bieg Solidarności”. Bieg znany z bardzo przyjaznej atmosfery oraz ciekawej trasy, która wytyczona była na terenie lasów w Jedliczach. Tegoroczna edycja odbędzie się w Łodzi wokół lotniska na Lublinku. Zawodnicy wzorem poprzednich edycji do wyboru będą mieć dwie trasy ~12 km i 2 km. Na mecie każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal oraz poczęstunek.

Opublikowano w: